0
02122891840

راهنمای جامع انتخاب رشته کنکور انسانی ۱۴۰۰

رشته انسانی بعد از رشته تجربی، دومین رشته پرطرفدار در آزمون سراسری به شمار می رود. اکثر داوطلبان رشته انسانی قصد دارند در یکی از سه رشته حقوق، روانشناسی و یا حسابداری تحصیل نمایند که جز بهترین رشته های دانشگاهی علوم انسانی می باشند. بعد از کنکور مهم ترین مرحله انتخاب رشته می باشد که امروز قصد داریم به طور اختصاصی در مورد انتخاب رشته کنکور انسانی با شما صحبت کنیم و نکات بسیار مهمی را با شما در میان بگذاریم.

انتخاب رشته کنکور انسانی، رقابت بر سر رشته های ممتاز

در رشته انسانی نیز اوضاع تقریبا مثل رشته ریاضی می باشد و می توان گفت اکثر داوطلبان قبول می شوند و رقابت اصلی بر سر رشته های پرطرفدار و دانشگاه های ممتاز و سراسری می باشد. طبق یک نظرسنجی بیش از ۸۰ درصد داوطلبان کنکور سراسری علاقمند به تحصیل در یکی از سه رشته روانشناسی، حقوق و حسابداری هستند که سبب شده است رقابت بسیار شدید و تنگاتنگ شود. همچنین موضوع دیگری که برای افراد اهمیت دارد قبولی در دانشگاه های سراسری می باشد که برای کسب این منظور نیز باید تلاش کرد. اگر رشته شما تجربی می باشد، پیشنهاد می کنیم مطلب راهنمای جامع انتخاب رشته کنکور تجربی ۱۴۰۰ را مطالعه نمایید.

ظرفیت رشته های انسانی در دانشگاه ها به چه صورت است؟

انتخاب رشته کنکور انسانی - ظرفیت رشته های انسانی در دانشگاه ها به چه صورت است؟ همانطور که به خوبی از عکس فوق می توان دریافت کرد، از مجموع ۳۷۰ هزار نفر داوطلب کنکور، ۳۱۰ هزار نفر آن حتما در یکی از مراکز آموزشی و دانشگاه ها قبول می شوند. یعنی تقریبا می توان گفت به جز ۶۰ هزار نفر آخر، بقیه حتما قبول خواهند شد. پس در اینجا رقابت اصلی بر سر رشته های برتر و دانشگاه های خوب خواهد بود. اینجاست که یک انتخاب رشته خوب و اصولی می تواند کمک بسیار زیادی به شما کند تا در یک رشته و دانشگاه خوب اقدام به تحصیل نمایید.

رشته مهم تر است یا دانشگاه؟

انتخاب رشته کنکور انسانی - رشته مهم تر است یا دانشگاه؟ سوالی که همواره دانش آموزان و اولیا آن ها در زمان انتخاب رشته مطرح می کنند، این است که رشته مهم تر است یا دانشگاه. البته این موضوع اغلب برای کسانی است که رتبه‌شان جوری است که یا باید به سراغ دانشگاه های سراسری در یک رشته ای که علاقه ندارند بروند و یا به سراغ دانشگاه های آزاد و دیگر مراکز علمی اما در رشته های خوب و مورد علاقه‌شان. اگر بخواهیم پاسخ کوتاهی به این افراد دهیم، باید بگوییم که رشته مهم تر است و تا آخر زندگی تان با شما همراه خواهد بود. تحصیل در رشته‌ای که بازار کار مناسب ندارد حتی اگر در بهترین دانشگاه ها هم باشد، ممکن است در آینده به درد نخورد. اما این موضوع را باید در نظر داشته باشید که تحصیل در دانشگاه های سراسری راه شما را برای مهاجرت هموار تر خواهد کرد.

آیا انتخاب رشته تضمینی واقعی است؟

انتخاب رشته کنکور انسانی - آیا انتخاب رشته تضمینی واقعی است؟ در زمانی که بازار انتخاب رشته داغ است، بسیاری از مراکز با تبلیغات عجیب و وعده های شیرین، افراد را به سمت خود جذب می کنند و حتی گاهی مبالغ هنگفتی نیز دریافت می نمایند. در جواب به پرسش فوق باید گفت که وقتی دانش آموزی رتبه بالایی کسب کرده امکان قبولی او در دانشگاه های برتر و رشته های خوب وجود نخواهد داشت. اینکه به شما گفته شود با هر رتبه‌ای می توانید در هر دانشگاهی تحصیل کنید قطعا دروغ خواهد بود. پس دقت نمایید که در زمان انتخاب رشته حتما یک مرکز خوب و تخصصی را انتخاب نمایید تا بهتریت اتفاق ها برایتان رقم بخورد.

انتخاب رشته تضمینی موسسه موفقیت!

در انتخاب رشته موسسه موفقیت این تضمین به شما داده خواهد شد که امکان ندارد با رتبه شما در رشته و دانشگاه بهتری بتوانید قبول شوید و متخصصان و مشاوران انتخاب رشته موسسه موفقیت، شما را در بهترین جای ممکن قبول خواهند کرد.

مراحل انتخاب رشته کنکور انسانی موسسه موفقیت، از مرداد تا بهمن!

همزمان با آمدن نتایج اولیه کنکور و انتشار دفترچه انتخاب رشته، انتخاب رشته نیز آغاز می شود. مراحل انتخاب رشته کنکور انسانی موسسه موفقیت به صورت زیر می باشد:

۱) تحلیل کارنامه و احتمالات قبولی

در جلسه اول انتخاب رشته کارنامه کنکور شما بررسی می شود و با توجه به رتبه و درصدهایی که کسب کرده اید، احتمالات قبولی شما برایتان گفته می شود. همچنین اگر سوالی در مورد کارنامه خود و یا اصطلاحات آن دارید، در این مرحله می توانید آن را مورد بررسی قرار دهید.

۲) تست روانشناسی و شخصیت شناسی

در مرحله بعد از شما یک آزمون روانشناسی گرفته می شود که با استفاده از آن استعدادها و علایق شما آشکار می شود و بهتر می توان در مورد رشته هایی که مناسب شما می باشد، صحبت کرد و تصمیم گیری بهتری داشت.

۳) معرفی اولیه رشته ها

رشته های مورد علاقه شما و رشته هایی که در تست روانشناسی برای شما مناسب بودند. به طور کامل برای شما توضیح داده می شود و به قول معروف سیر تا پیاز آن به شما گفته می شود. نکاتی از قبیل درس های آن رشته، بازار کار آن، وضعیت برای مهاجرت، میزان سختی، درآمد و سایر موارد ازین دست به شما کامل گفته می شود و هر سوالی که داشته باشید در نهایت صبر و حوصله پاسخ داده می شود.

۴) اولویت بندی رشته ها و دانشگاه ها

بعد از معرفی رشته ها، آن رشته هایی که مورد نظر شما می باشد به ترتیب برای‌تان چیده خواهد شد و بر اساس استانداردهای آموزشگاه ها چیدمان اولیه تحویل شما داده می شود. اینجا جلسه اول به پایان می رسد.

۵) چک کردن اولویت ها و تغییر در صورت نیاز

در مرحله بعد شما چند روز زمان دارید تا شروع جلسه دوم رشته هایی را که اولویت بندی شما چک کنید و در صورت نیاز با مشورت با مشاور می توانید اولویت های خود را تغییر دهید.

۶) چک کردن نهایی و بر طرف کردن تمام ابهامات

در جلسه دوم اولویت های شما بررسی می شود و تایید نهایی به شما برای ورود اولویت های ‌تان داخل سایت داده می شود. همچنین اگر سوالی داشته باشید در این جلسه به طور کامل پاسخ داده می شود تا بدون هیچ مشکلی به سراغ انتخاب رشته خود بروید.

۷) وارد کردن انتخاب رشته در سایت

پس از گرفتن تاییدیه نهایی می توانید انتخاب رشته خود را وارد سایت انتخاب رشته نمایید. در این مرحله باید بسیار دقت نمایید که کدها را با دقت وارد کنید و حتما چک نمایید. زیرا جا به جایی یک عدد می تواند سرنوشت شما را به طور کامل عوض کند. پس از این کار فاز اول انتخاب رشته تمام می شود و باید منتظر اعلام جواب های نهایی باشید.

۸) تکمیل ظرفیت ها

دو مرحله تکمیل ظرفیت وجود دارد که به ترتیب بعد از پایان ثبت نام دانشگاه یعنی حدودا در مهر ماه و مرحله دوم بعد از پایان ترم اول دانشگاه ها یعنی در بهمن ماه انجام می شود. در این دو مرحله نیز اگر تمایل داشته باشید با مشورت با آموزشگاه می توانید مجددا انتخاب رشته نمایید و شانس خود را برای قبولی در دانشگاه ها و یا رشته بهتری امتحان نمایید.   با توجه به ظرفیت محدود انتخاب رشته موسسه موفقیت که در حال پر شدن نیز می باشد، شما می توانید هم اکنون برای رزرو مشاوره انتخاب رشته کنکور خود  اقدام نمایید. تلفن: ۰۲۱۲۲۸۹۱۸۴۰ – ۰۲۱۲۲۸۷۱۴۹۶ راهنمای جامع انتخاب رشته کنکور ریاضی فیزیک

انتخاب رشته کنکور انسانی در چه تاریخی آغاز می شود؟

طبق گفته سازمان سنجش نتایج اولیه کنکور در نیمه مرداد ماه اعلام می شود که از همان موقع مراحل انتخاب رشته نیز استارت می خورد.

سایت انتخاب رشته سراسری و آزاد چیست؟

سایت انتخاب رشته سراسری، همان سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و سایت انتخاب رشته آزاد azmoon.org می باشد.

تراز لازم برای شرکت در دانشگاه فرهنگیان چقدر است؟

معمولا حداقل تراز لازم برای شرکت در انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان ۶۵۰۰ می باشد که دانش آموزان باید از برخوردار باشند.

Rate this post
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.