0
02122891840

برنامه ریزی درسی کلاس نهم

با سلام و درود فراوان خدمت همراهان عزیز سایت آموزش سنتر . در این مطلب قصد داریم درباره برنامه ریزی درسی کلاس نهم و اهمیت آن با شما صحبت کنیم ، پس در ادامه با ما همراه باشید.

 

کلاس نهم از چه جنبه هایی حائز اهمیت است؟

کلاس نهم با توجه به چالش های جدیدی که برای دانش آموزان دارد از همه جهات می تواند مهم باشد. که به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

۱) انتخاب رشته:

در پایان سال نهم دانش آموزان باید انتخاب رشته نمایند که یکی از مهم ترین مقاطع و تصمیمات زندگی می باشد پس برای اینکه بعدا دچار گرفتاری و مراحل پر دردسر تغییر رشته نشوید بهتر است در همان ابتدا مسیر درست را انتخاب نمایید. همچنین ممکن است اگر معدل شما در کلاس نهم پایین تر از یک حد خاصی باشد امکان انتخاب رشته مورد علاقه خود را نداشته باشید و مجبور شوید یک رشته دیگر را که به آن علاقه ندارید انتخاب کنید. پس بنابراین در اینجا می توان به اهمیت برنامه ریزی درسی کلاس نهم برای نکات ذکر شده ، پی برد. انتخاب رشته در واقع پس از محاسبه نمرات هر سه پایه هفتم ، هشتم و نهم و مشاهده استعداد دانش آموز انجام می گیرد که نقش به سزایی در سرنوشت شما می تواند داشته باشد. در تصویر زیر انواع رشته ها را می توانید مشاهده کنید. برای دیدن مراحل و جزئیات تغییر رشته در کلاس دهم به یازدهم میتوانید روی آن کلیک کنید.

۲) آزمون های ورودی و امتحان نهایی

دانش آموزان در کلاس نهم باید امتحان نهایی بدهند که در کل کشور برگزار می شود و از این جهت که برخی از مدارس برتر برای ثبت نام یک حد نصابی در نظر دارند پس معدل امتحان نهایی مهم می باشد. همچنین در پایه نهم مدارس خاص و برتر همچون تیزهوشان(سمپاد) ، نمونه دولتی ، البرز ، کمال برای پسران و فرزانگان و … برای دختران ، برای جذب دانش آموز امتحان هایی برگزار می کنند که اگر قصد ادامه تحصیل در یک رشته و مدرسه خوب را دارید نباید کلاس نهم و اهمیت برنامه ریزی درسی کلاس نهم را فراموش کنید.

اهمیت برنامه ریزی درسی کلاس نهم در کنکور

شاید در نگاه اول برایتان این سوال مطرح شود که کنکور که سه – چهار سال بعد از کلاس نهم است و نمی توانند ارتباط زیادی با آن داشته باشد اما نکته قابل توجه اینجا می باشد که اگر شما در کلاس نهم با یک برنامه ریزی درست و منطقی پیش رفته و بتوانید در یکی از مدارس خوب کشور پذیرفته شوید با برنامه ریزی و مشاوره و اهمیتی که آن مدارس در حوزه های درسی از جمله کنکور به شما می دهند شانس بالاتری برای پذیرش در رشته و دانشگاه مورد علاقه تان خواهید داشت.

پیشنهاد ما به شما ، مجموعه آموزشی موفقیت

مجموعه آموزشی موفقیت با مشاوران و متخصصان در زمینه انتخاب رشته و مشاوره تحصیلی در خدمت شما عزیزان می باشد تا رسیدن به موفقیت شما را همراهی کند.

پانسیون مطالعاتی مجموعه موفقیت

همچنین اگر به دنبال محیطی آرام و راحت برای درس خواندن می باشید ما به شما پانسیون موفقیت را پیشنهاد می کنیم که بر خلاف کتابخانه های عمومی در فضایی کاملا راحت ، آرام و با تعداد افراد کم واقع شده است تا شما در محیطی کاملا راحت و با خیالی آسوده درس بخوانید. برای اطلاعات بیشتر راجع به پانسیون می توانید اینجا کلیک کنید.   امیدواریم پی به اهمیت برنامه ریزی درسی کلاس نهم برده باشید و این مطلب مورد توجه تان قرار گرفته باشد با سپاس فراوان از توجه تان  

دیگر مقالات مشابه

 

برنامه ریزی درسی برای کنکور

 

تغییر رشته در کلاس دهم به یازدهم

Rate this post
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.