0
02122891840

با تأثیر کلاس کنکور در موفقیت خود آشنایی دارید؟

ممکن است برخی از افراد جلوتر و برخی کمی عقب تر باشند، اما تا زمانی کلاس کنکور وجود دارند، هیچ وقت برای موفقیت در کنکور دیر نیست. در کشوری مانند ایران که رقابت برای قبولی در کنکور شدید است و به دنباله آن انتظارات زیادی وجود دارد، تأثیر مثبت کلاس کنکور بر هیچ کس پوشیده نیست. چالش های مشترک میان داوطلبان، دلیلی روشن بر این موضوع است که چرا باید برای رسیدن به موفقیت در امتحان کنکور، حداقل در یک کلاس کنکور شرکت کرد؟ برای پاسخ با ما در کلاس کنکور موفقیت همراه باشید.


تأثیر کلاس کنکور در موفقیت

همان‌طور که در بالا بیان کردیم، کلاس های کنکور تأثیری شگرف بر وضعیت درسی دانش آموزان دارد، ولی دقیقاً این تأثیرات چه هستند؟ در ادامه شما را با مهم‌ترین تاثیرات کلاس کنکور آشنا خواهیم کرد.

۱) نقاط قوت خود را در کلاس کنکور کشف کنید

نقاط قوت خود را در کلاس کنکور کشف کنید - کلاس کنکور موفقیت

اگر به دنبال چیزی باشی که در آن خوب هستید، یا آنچه واقعاً می خواهید به دست آورید، باید به درون خود توجه کنید. شما باید نقاط قوت خود را بفهمید، علایق خود را در نظر بگیرید، برای جاده پیش رو تصمیمی بگیرید و سپس متناسب با آن هدف را انتخاب کنید.

ممکن است بسیاری از دانش آموزان تمایل به قبولی در کنکور داشته باشد و در هر صورت نتواند عملکرد خوبی در این امتحان داشته باشند. این امر در بلند مدت می تواند منجر به ترس و اضطراب جبران ناپذیری شود. حضور در کلاس های کنکور به خودباوری و اعتماد به نفس شما کمک می کند و اهدافتان را طوری سازمان دهی می کند که مطابق بر خواسته هایتان باشد.

۲) راهنمایی مناسب را در کلاس های آموزشی کنکور پیدا می کنید

همه درباره آنچه شما ممکن است بخواهید در امتحان کنکور انجام دهید توصیه هایی دارد. همه افراد جامعه اعم از پدر و مادر، علاقه مند به ابراز عقاید خود هستند. در این وضعیت، باید صدای عقل خود را بشنوید و به دنبال راهنمای آگاهانه، معقول و موجه باشید. بسیاری از آموزشگاه های کنکور، افرادی را به عنوان مشاور دارند.

این افراد به دانش آموزان راهنمایی درسی ارائه می کنند و همچنین نکات کنکوری و مشاوره های لازم را در اختیار آن‌ها قرار می دهند. در این راستا، کلاس کنکور می تواند به عنوان یک راهنمای درسی با ارائه نکات کنکوری و تمرکز بر روی بخش های مهم هر یک از دروس مربوطه عمل کند و شما را در مسیر صحیح مطالعاتی قرار دهد.

۳) کاهش اضطراب و استرس، مهمترین تاثیر کلاس کنکور است

هر والدینی می خواهد که فرزندش از دیگر افراد بهتر عمل کند و در کنکور موفق باشد؛ اما با چه هزینه ای؟ همه افراد برای دنیای رقابتی امروز خلق نشده اند، پس چرا باید فشاری بیش از اندازه بر فرزندان خود وارد بیاورید؟ شما باید بدانید که هر فردی در کمال آرامش می تواند به اهداف مورد نظر خود برسد.

فشار بیش از حد فقط می تواند اثرات نامطلوبی بر وضعیت روحی دانش آموزان بگذارد و می تواند باعث فرصت سوزی و خستگی آن‌ها شود. ثبت نام در کلاس کنکور، بار سنگین فشار قبولی در آزمون کنکور را از روی دوش دانش آموزان خارج می کند و به آن‌ها دیدی واقع گرایانه می دهد، وظیفه ای که یک مشاور کنکور حرفه ای نیز می تواند به در آن نقش مهمی داشته باشد.

۴) برنامه ریزی و نظم را از مدرسین کلاس های آموزشی بخواهید

همان‌طور که در هر جایی گفته می شود، سطح موفقیت شما با توجه به میزان انضباط و پشتکارتان تعیین می شود. روال برنامه ریزی شده در مورد اینکه چه چیزی باید مطالعه شود و یا چه زمانی برای مطالعه مناسب است، مسیری طولانی را برای کمک به فرد جهت موفقیت مشخص می کند. موفقیت به راحتی حاصل نمی شود، بلکه ضرورت وجود برنامه و نظم را می طلبد.

اینکه شما در چه ساعتی و به چه میزانی باید درس مربوط را مطالعه کنید، خود نشان دهنده داشتن برنامه ای هر چند ساده است. کلاس های کنکور تنها به ارائه نکات کنکوری ختم نمی شوند، بلکه گام نخست حضور در این کلاس ها، آموزش چگونگی داشتن نظم و برنامه ریزی است.

۵) افزایش اعتماد به نفس، موثرترین نقش کلاس خصوصی کنکور

افزایش اعتماد به نفس، موثرترین نقش کلاس خصوصی کنکور - کلاس کنکور موفقیت

یکی از مهم‌ترین تأثیرات برنامه ریزی برای کنکور، افزایش اعتماد به نفس است. نکته با اهمیت درباره اعتماد به نفس، میزان آماده سازی است. اولین قدم برای رسیدن به یک هدف این است که باور کنید که می توانید این کار را انجام دهید. کمی تقویت اعتماد به نفس می تواند خیلی طول نکشد، ولی نیاز به مهارت دارد.

دانش آموزان باید به خوبی مهارت های خود باوری را افزایش دهند، اینکه بدانند می توانند به خواسته های خود جامه عمل بپوشانند. شرکت در کلاس های کنکور در کنار آموزش صحیح مطالعاتی، به دانش آموزان کمک می کنند تا اعتماد به نفس خود را بیدار کنند.

۶) افزایش انگیزه و توان در کلاس خصوصی کنکور

حتی اگر کسی ساعت های متمادی در اتاق خود مشغول خواندن باشد، از بین رفتن انگیزه اش می تواند به معنای خراب کردن پل های پشت سرش باشد. همه چیز می تواند یکنواخت شود و اگر فرد با شکست روبرو شود، حتی عبور از آن سخت تر از قبل نیز می شود (برای افرادی که دو بار و یا چندین بار در کنکور شرکت کرده اند).

بعضی اوقات آماده شدن برای امتحان کنکور می تواند مدت زیادی طول بکشد و مطالعات روزانه به راحتی می توانند خسته کننده شوند. در چنین مواردی، هرگز نباید فراموش کنید که چرا شروع کردید. آنچه در چنین مواقعی برای کمک به شما می شتابد، یک سیستم پشتیبانی عالی در قالب کلاس کنکور است.

۷) اهمیت حضور در کلاس های خصوصی آموزشی

هدف از شرکت در کلاس های کنکور، تعیین و افزایش توانایی دانش آموزان است. از نظر علمی، هر چه قدر داوطلبان در موقعیت سیستماتیک قرار گیرند که از نظر آموزشی و راهنمایی های لازم بتواند نیازهای آن‌ها را پوشش دهد، موفقیت در کنکور کاری حاصل شدنی است.

انواع مختلفی از آموزشگاه های کنکور در کشور وجود دارند، گرچه بعضی از آن‌ها ممکن است دارای مؤلفه های علمی تر باشند، ولی بسته به موضوع، از نظر ساختار و محتوا ممکن است بسیار متفاوت عمل کنند؛ بنابراین لازم است با بررسی های بیشتر آموزشگاه مورد نیاز خود را جستجو کنید.


نتیجه گیری

شرکت در کلاس کنکور استاندارد، همچون کلاس‌های کنکور موسسه موفقیت شما را تا حد زیادی برای آزمون سراسری آماده می کند. برای ثبت نام در کلاس کنکور موفقیت و یا کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن موسسه موفقیت تماس حاصل فرمایید. (۲۲۸۹۱۸۴۰ – ۰۲۱)

 

تأثیر کلاس کنکور در موفقیت چیست؟

نقاط قوت خود را در کلاس کنکور کشف کنید
راهنمایی مناسب را در کلاس های آموزشی کنکور پیدا می کنید
کاهش اضطراب و استرس، مهمترین تاثیر کلاس کنکور است
برنامه ریزی و نظم را از مدرسین کلاس های آموزشی بخواهید
افزایش اعتماد به نفس، موثرترین نقش کلاس خصوصی کنکور
افزایش انگیزه و توان در کلاس خصوصی کنکور
اهمیت حضور در کلاس های خصوصی آموزشی

5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاه کاربران
 • مرجان 21 دی 1398

  سلام میشه تو اردوی نوروز دبیر خصوصی داشته باشم یا کلاس انلاین ببینم؟

  • آموزش سنتر 21 دی 1398

   سلام – بله – عزیزم – در اردوی نوروزی موفقیت سالنی اختصاصی به افرادی که میخواهند از لب تاب و وسایل الکترونیکی استفاده کنند اختصاص داده شده است و میتوانید در آن جا این کار را انجام دهید ، همچنین دبیران خصوصی هم با هماهنگی میتوانند وارد دانشگاه شوند و در کلاس مخصوص ، تدریس انجام دهند .

 • ستاره 22 دی 1398

  ایا‌من‌میتونم با خودم موبایل بیارم؟

 • لادن 23 دی 1398

  سلام اگه از شرکت در اردو نوروز منصرف بشیم مبلغ رو برمیگردنید؟ چند درصد کم میکنید؟

  • AmoozeshCenter 24 دی 1398

   سلام – باتوجه به محدودیت ظرفیت و اعلام نفرات ثبت نام شده به دانشگاه در صورت انصراف یا میتوانید فردی را جایگزین خود اعلام کنید یا پس از کسر درصدی از هزینه اردو نوروز مابقی بازگشت داده میشود .

 • سادین 25 دی 1398

  سلام میتونم اسامی استادای کنکور موسسه موفقیت و بدونم؟

 • سعیده 30 دی 1398

  ممنون از سایت خوب و پربارتون

 • محدثه 29 خرداد 1401

  سلام وقتتون بخیر باشه
  من مدرسه غیر انفاعی میرم می خواستم بپرسم آیا بازم لازمه کلاس کنکور شرکت کنم و اینکه تاثیری داره یا نه؟

  • movafaghiat 29 خرداد 1401

   سلام وقت شما هم بخیر
   بستگی به دبیران و نحوه کارکردنشون با شما داره. اگر خود مدرسه کلاس کنکور میزاره و استادا نکات تستی رو میگن و شما هم یاد میگیرید، نیازی نیست؛ اما اگه کلاس کنکور ندارید و یا کیفیت کلاس کنکور مدرسه تون خوب نیست، شرکت در کلاس کنکور موفقیت رو بهتون پیشنهاد میکنم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.