0
02122891840

تخمین قبولی کنکور تجربی با رتبه

پس از برگزاری کنکور و اعلام نتایج اولیه، خیلی از افراد علاقه دارند بدانند که با توجه به رتبه کسب شده شان در چه دانشگاه و رشته‌ای شانس قبولی خواهند داشت. امروز قصد داریم به صورت اختصاصی در مورد تخمین قبولی کنکور تجربی با رتبه صحبت کنیم، پس حتما تا پایان با ما همراه باشید.

چند نفر از داوطلبان رشته تجربی شانس قبولی در دانشگاه ها را دارند؟

ظرفیت رشته تجربی در آزمون سراسری چقدر است؟ - انتخاب رشته کنکور تجربی طبق آمار اعلام شده از تعداد داوطلبان رشته تجربی در آزمون سراسری در سال ۱۴۰۰ تعداد ۵۵۴۸۶۰ نفر در آزمون ثبت نام نموده اند و با توجه به ظرفیت اعلام شده توسط دانشگاه ها، تعداد ۱۷۴۹۵۸ نفر امکان پذیرش در دانشگاه ها را دارند. این آمار به خوبی گویای رقابت شدید و سخت در رشته تجربی می باشد. با یک حساب و کتاب سر انگشتی می توان دریافت که حدودا از هر ۳ نفر فقط یک نفر قبول خواهد شد! اگر رشته تحصیلی شما ریاضی فیزیک می باشد، توصیه می کنیم مطلب تخمین قبولی کنکور ریاضی فیزیک با رتبه را مطالعه نمایید.

آیا با محاسبه درصد دروس رشته تجربی می توان رتبه را تخمین زد؟

مواردی از قبیل سهمیه، تراز، معدل نهایی و … در رتبه تاثیر گذار می باشند پس بنابراین به طور دقیق نمی توان رتبه را محاسبه کرد. اما برای تخمین و محاسبه تقریبی رتبه می توانید درصدهای خود را با کارنامه داوطلبان سال های گذشته مقایسه نمایید تا به یک رتبه حدودی دست یابید.

آیا با دانستن رتبه می توان قبولی کنکور تجربی را تخمین زد؟

سطح دانش آموزان و درصد های آن ها ممکن است در سال های مختلف متفاوت باشد، پس بنابراین نمی توان به طور دقیق گفت با چه رتبه‌ای، چه دانشگاه و رشته‌ای می توان قبول شد؛ اما برای تخمین قبولی می توانید رتبه‌ خود را با قبولی های سال های گذشته مقایسه نمایید.

حداکثر رتبه قبولی برای رشته پزشکی چقدر است؟

رشته پزشکی یکی از پرطرفدارترین رشته های تجربی می باشد که اکثر افراد رویای قبولی در آن را دارند. رتبه های مورد نیاز برای رشته پزشکی در دانشگاه های مختلف به صورت زیر می باشد: البته این نکته را در نظر داشته باشید که این رتبه بر اساس کنکور سال های گذشته بوده است و ممکن است این اعداد در کنکور ۱۴۰۰ کمی متفاوت باشد.

رتبه قبولی برای رشته پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی تهران :

حداکثر رتبه قبولی منطقه ۱ : ۵۸ حداکثر رتبه قبولی منطقه ۲ : ۶۵ حداکثر رتبه قبولی منطقه ۳ : ۹۲

رتبه قبولی برای رشته پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (نیمسال اول):

حداکثر رتبه قبولی منطقه ۱ : ۱۴۰ حداکثر رتبه قبولی منطقه ۲ : ۱۷۶ حداکثر رتبه قبولی منطقه ۳ : ۲۲۳

رتبه قبولی برای رشته پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (نیمسال دوم):

حداکثر رتبه قبولی منطقه ۱ : ۲۰۰ حداکثر رتبه قبولی منطقه ۲ : ۲۵۲ حداکثر رتبه قبولی منطقه ۳ : ۴۳۴

رتبه قبولی برای رشته پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز (نیمسال اول):

حداکثر رتبه قبولی منطقه ۱ : ۹۳ حداکثر رتبه قبولی منطقه ۲ : ۱۷۳ حداکثر رتبه قبولی منطقه ۳ : ۶۹

رتبه قبولی برای رشته پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز (نیمسال دوم):

حداکثر رتبه قبولی منطقه ۱ : ۲۸۱ حداکثر رتبه قبولی منطقه ۲ : ۴۲۹ حداکثر رتبه قبولی منطقه ۳ : ۱۷۲

رتبه قبولی برای رشته پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز (نیمسال اول):

حداکثر رتبه قبولی منطقه ۱ : ۳۴۷ حداکثر رتبه قبولی منطقه ۲ : ۴۲۳ حداکثر رتبه قبولی منطقه ۳ : ۱۵۲

رتبه قبولی برای رشته پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز (نیمسال دوم):

حداکثر رتبه قبولی منطقه ۱ : ۵۳۷ حداکثر رتبه قبولی منطقه ۲ : ۶۱۷ حداکثر رتبه قبولی منطقه ۳ : ۲۵۹

رتبه قبولی برای رشته پزشکی در دانشگاه آزاد تهران :

حداکثر رتبه قبولی : ۴۴۳۰ حداکثر رتبه قبولی مازاد : ۶۶۷۰

رتبه قبولی برای رشته پزشکی در دانشگاه آزاد تبریز :

حداکثر رتبه قبولی : ۴۷۶۲ حداکثر رتبه قبولی مازاد : ۶۶۰۰

رتبه قبولی برای رشته پزشکی در دانشگاه آزاد شاهرود :

حداکثر رتبه قبولی : ۵۹۹۴ حداکثر رتبه قبولی مازاد : ۹۳۸۰

رتبه قبولی برای رشته پزشکی در دانشگاه پردیس خودگردان رفسنجان :

حداکثر رتبه قبولی : ۲۴۸۸

رتبه قبولی برای رشته پزشکی در دانشگاه پردیس خودگردان بندرعباس :

حداکثر رتبه قبولی : ۲۵۳۳

رتبه قبولی برای رشته پزشکی در دانشگاه پردیس خودگردان بم :

حداکثر رتبه قبولی : ۲۵۴۸

حداکثر رتبه قبولی برای رشته دندانپزشکی چقدر است؟

دندانپزشکی یکی از رشته های پولساز و به شدت پرطرفدار در کنکور می باشد که هر سال تعداد زیادی از داوطلبان کنکور علاقه به ادامه تحصیل در آن را دارند.

رتبه قبولی برای رشته دندانپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی تهران :

حداکثر رتبه قبولی منطقه ۱ : ۲۰۹ حداکثر رتبه قبولی منطقه ۲ : ۳۴۰ حداکثر رتبه قبولی منطقه ۳ : ۴۷۱

رتبه قبولی برای رشته دندانپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (نیمسال دوم):

حداکثر رتبه قبولی منطقه ۱ : ۲۹۱ حداکثر رتبه قبولی منطقه ۲ : ۵۷۰ حداکثر رتبه قبولی منطقه ۳ : ۴۸۹

برای قبولی در رشته پزشکی و دندان پزشکی سراسری حداکثر رتبه مورد نیاز چقدر است؟

به طور کلی طبق آمار سال های گذشته اگر قصد دارید در یکی از رشته های پرطرفدار تجربی، همچون پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی در دانشگاه های سراسری  تحصیل کنید باید رتبه شما زیر ۳۰۰۰ باشد.

انتخاب رشته مهم و سرنوشت ساز کنکور تجربی

انتخاب رشته مهم و سرنوشت ساز کنکور تجربی - تخمین قبولی کنکور تجربی با رتبه انتخاب رشته دو دسته از دانش آموزان رشته تجربی بسیار حساس و مهم می باشد. دسته اول دانش آموزانی که رتبه آن ها بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ می باشد و دسته دوم دانش آموزانی که بین ۳۰۰۰ تا ۹۰۰۰ شده اند. دسته اول به این دلیل اهمیت دارد که رتبه آن ها بسیار لب مرز می باشد و اگر خودسرانه انتخاب رشته نمایند ممکن است نتوانند در رشته مورد نظر خود قبول شوند. آن ها می توانند با مشاورت با یک متخصص انتخاب رشته و انتخاب رشته صحیح و اصولی به راحتی در رشته مورد نظر خود تحصیل نمایند. دسته دوم به این دلیل اهمیت دارد که، درست است با اینکه شانس قبولی در دانشگاه های سراسری در رشته های پرطرفدار را از دست داده اند، اما با یک انتخاب رشته خوب می توانند در دیگر رشته های خوب تحصیل نمایند. اگر شما هم جز این دو دسته می باشید حتما نسبت به انتخاب رشته خود حساسیت دو چندانی داشته باشید. اما قضیه برای سایر دانش آموزان به چه گونه‌ای می باشد؟ برای افرادی که رتبه‌شان زیر ۲۵۰۰ می باشد به راحتی می توانند در رشته های پرطرفدار قبول شوند. مسئله‌ای که برای این دانش آموزان اهمیت خواهد داشت دانشگاه آن ها می باشد که با یک انتخاب رشته خوب می توانند در بهترین جای ممکن ادامه تحصیل دهند. اما افرادی که رتبه شان بالا شده باید چه کار نمایند؟ توصیه‌ای که به این افراد می شود، این است که قبل از اینکه کلا از انتخاب رشته منصرف شوند، حتما با یک مشاور مشورت نمایند و نظر او را جویا شوند و سپس تصمیم گیری نمایند. اگر رشته تحصیلی شما ریاضی فیزیک می باشد، توصیه می کنیم مطلب تخمین قبولی کنکور انسانی با رتبه را مطالعه نمایید.

انتخاب رشته تخصصی و تضمینی را با موسسه موفقیت تجربه نمایید

شما در موسسه موفقیت می توانید از یک انتخاب رشته اصولی و تخصصی بهره مند شوید. در موسسه موفقیت بر خلاف موسسه ها و برخی مراکز انتخاب رشته وعده های دروغین و فریب دهنده داده نمی شود و از ابتدا بر اساس صداقت با شما صحبت خواهد شد. موسسه موفقیت این تضمین را به شما می دهد که با رتبه شما امکان ندارد که کسی در جای بهتری قبول شود. با توجه به ظرفیت محدود انتخاب رشته موسسه موفقیت توصیه می کنیم هر چه سریع تر اقدام به رزرو نمایید تا از بهترین شرایط بهره مند شوید.

آیا با دانستن درصدهای آزمون سراسری، می توان رتبه کنکور تجربی را تخمین زد؟

با توجه به اینکه عوامل دیگری نیز در رتبه تاثیر دارد، فقط با دانستن درصد ها نمی توان رتبه دقیق را محاسبه کرد، اما با مقایسه درصد ها با کارنامه افراد سال های گذشته می توانید به طور تقریبی رتبه کنکور خود را تخمین بزنید.

آیا تخمین قبولی کنکور تجربی با رتبه امکان پذیر است؟

با توجه به سطح آزمون و سطح دانش آموزان به طور دقیق نمی توان قبولی کنکور تجربی را محاسبه کرد، اما با مقایسه رتبه خود با رتبه داوطلبان سال های گذشته و قبولی های آن ها امکان تخمین قبولی کنکور تجربی با رتبه امکان پذیر خواهد بود.

Rate this post
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.