0
02122891840

ترمیم معدل چیست؟

در سال های اخیر معدل نقش مهمی را در رتبه کنکور ایفا کرده است. همچنین پیش بینی می شود تاثیر معدل در سال های آینده در کنکور بیشتر شود. در حقیقت با تلاش هایی که برای حذف کنکور در جریان است، احتمالا در آینده معدل مهم ترین ملاک ورود به دانشگاه خواهد بود. به همین دلیل اهیمت معدل و بهبود آن سال به سال افزایش می یابد. در رابطه با ترمیم معدل سوال های زیادی وجود دارد. در این مقاله سعی کرده ایم به تمامی سوال ها درباره ترمیم معدل و عوامل موثر بر آن بپردازیم. در ادامه با آموزش سنتر همراه باشید.

ترمیم معدل چیست و چه کاربردی دارد؟

یکی از نگرانی های جدی داوطلبان آزمون سراسری مربوط به تاثیر معدل در رتبه کنکور است. برخی از داوطلبان به دلیل شرایط خاص زمان امتحانات یا دلایل دیگر نتوانسته اند نمره و معدل قابل قبولی کسب کنند. در این مواقع داوطلب دچار استرس شده که به خاطر شرایط دشوار چند سال قبل اکنون نمی تواند رتبه خوبی در کنکور کسب کند. ترمیم معدل در همین جا به کمک دانش آموز می آید. طرح ترمیم معدل چیست؟ تریم معدل در واقع فرصتی است برای دانش آموزانی که قصد شرکت در آزمون سراسری را دارند تا معدل خود را ارتقاء دهند. همه داوطلبان نظام قدیم و جدید کنکور می توانند از ترمیم معدل استفاده کنند. تمامی داوطلبانی که از مدرک دیپلم خود را قبل از سال ۸۴ گرفته اند، امکان استفاده از ترمیم معدل را دارند. ترمیم معدل به داوطلب کمک می کند تا نمرات کم سال های قبل را جبران کند و با شرایط بهتری قدم به مسابقه کنکور بگذارد.

آیا استفاده از ترمیم معدل محدودیتی دارد؟

استفاده از ترمیم معدل هیچ محدودیتی ندارد. تمامی دانش آموزانی که معدل آن ها پایین تر از ۲۰ است می توانند از فرصت ترمیم معدل استفاده کنند. همچنین امکان استفاده از ترمیم معدل برای تمامی دروس فراهم است. برای مثال حتی دانش آموزی که در درس ریاضی نمره پایینی مثل ۱۳ را دریافت کرده می تواند از فرصت ترمیم معدل استفاده کند. در حقیقت برای ترمیم معدل هیچ محدودیتی در نظر گرفته نشده است. نکته مثبت ترمیم معدل اینجاست که تمامی دانش آموزان در تمامی مقاطع تحصیلی امکان استفاده از فرصت ترمیم معدل را دارند. در این بخش از مقاله پیشنهاد می کنیم در بررسی روش مطالعه ریاضی کنکور نیز با ما همراه باشید.

هزینه ترمیم معدل کنکور چقدر است؟

هزینه ترمیم معدل برای کنکور ۲۰ هزار تومان است. البته این هزینه برای هر درس جداگانه در نظر گرفته می شود. برای مثال داوطلبی که قصد ترمیم معدل ۲ درس را دارد باید مبلغ چهل هزار تومان پرداخت کند. نکته دیگر درباره هزینه این است که در برخی مناطق و شهرها این هزینه ثابت نیست و تغییر می کند. با استفاده از کد سوابق تحصیلی داوطلب می تواند از فرصت ترمیم معدل استفاده کند. همچنین داوطلب تنها می تواند در منطقه فارغ التحصیلی خود از ترمیم معدل استفاده کند. همچنین باید به این نکته تاکید کنیم که نمرات جدید در گواهینامه دیپلم ثبت نمی شوند. کاربرد اصلی ترمیم معدل برای تاثیرگذاری در کنکور است. بنابراین نمره جدید داوطلب فقط بر رتبه کنکور تاثیرگذار خواهد بود. ترمیم معدل کنکور

در چه ماهی می توان برای ترمیم معدل ثبت نام کرد؟

ترمیم معدل مانند زمان برگزاری آزمون های داخلی مدارس در فصل دی، خرداد و شهریورماه برگزار می شود. داوطلبان و دانش آموزان می توانند در این ماه ها برای ترمیم معدل ثبت نام کنند. معمولا زمان برگزاری ترمیم معدل یک ماه پیش از شروع امتحانات است. به منطور کسب اطلاعات بیشتر برای کسب موفقیت در کنکور پیشنهاد می کنیم به بررسی اردوی نوروز نیز بپردازید.

آیا می توان چندبار در ترمیم معدل شرکت کرد؟

یکی از نکات مهم ترمیم معدل میزان دفعات استفاده از آن است. بر اساس قانون آموزش و پرورش هر دانش آموز فقط یکبار می توانند از فرصت ترمیم معدل استفاده کنند. برای مثال داوطلبی که برای درس ریاضی اقدام به ترمیم معدل می کند، نمی تواند مجددا برای همان درس در همان پایه از فرصت ترمیم معدل استفاده کند. قانون ترمیم معدل

نگاهی به بخشنامه ترمیم معدل آموزش و پرورش

بخشنامه ترمیم معدل از طرف وزارت آموزش و پرورش صادر شده است. بر اساس بخشنامه محل ثبت نام ترمیم معدل مدارس بزرگسالان می باشد. همچنین بر اساس بخشنامه ترمیم معدل آزمون مجدد فقط در مدارس دولتی صورت می گیرد و مدارس خصوصی نمی توانند اقدام به برگزاری آزمون کنند. همچنین همان طور که اشاره کردیم فرصت ترمیم معدل فقط یک بار قابل استفاده است و نمی توان چند بار در ترمیم معدل شرکت کرد.

بهتر است برای چه دروسی از فرصت ترمیم معدل استفاده کنیم؟

طبعیتا نمی توان یک دستورالعمل کلی برای تمام دانش آموزان تجویز کرد. پیشنهاد می کنیم در این زمینه حتما با یک مشاور کنکور مشورت کنید. همچنین به طور کلی پیشنهاد می شود از فرصت ترمیم معدل برای دروسی که در آن ها نمره کمتر از ۱۷ گرفته اید، استفاده کنید. کنکور و ترمیم معدل

ترمیم معدل فرصتی برای جبران نمرات و کسب رتبه بهتر در کنکور

تا اینجا سعی کردیم به سوالات رایج درباره ترمیم معدل پاسخ دهیم. اما می خواهیم درباره فرصت ترمیم معدل چند نکته را با هم مرور کنیم. از آنجا که تنها یک بار می توان از این فرصت استفاده کرد. بنابراین سعی کنید، از تک فرصت خود بهترین استفاده را ببرید. برای انتخاب دروس حتما با یک مشاوره خبره مشورت کنید و دروسی را انتخاب کنید که تاثیر بیشتری در معدل دارند. سوالات ترمیم معدل با امتحانات پایانی تفاوت چندانی ندارند. بنابراین می توان با مطالعه سوالات امتحانات نهایی سال های قبل نمره قابل قبولی در ترمیم معدل به دست آورد. اولین قدم برای استفاده بهتر از فرصت ترمیم معدل، برنامه ریزی و تلاش برای مطالعه دقیق تر است.

ترمیم معدل، فرصتی برای کاهش فاصله با رقبا

در این مقاله سعی کردیم به مهم ترین سوالاتی که ممکن است درباره ترمیم معدل داشته باشیم، پاسخ دهیم. همچنین نکاتی برای استفاده بهتر از فرصت ترمیم معدل را مرور کردیم. از آنجا که در کنکور عوامل زیادی برای موفقیت یک داوطلب نقش بازی می کند، حتما از فرصت ترمیم معدل بهترین استفاده را بکنید. کنکور مسابقه لحظه هاست. در سال های گذشته ممکن است برخی داوطلبان با بی توجهی به امتحانات سهم معدل خود را در کنکور نادیده گرفته باشند، اما به کمک فرصت ترمیم معدل می توان فاصله خود را با رقبای کنکوری کاهش داد و به سمت کسب یک رتبه بهتر گام برداشت.
Rate this post
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.