0
02122891840

سالن مطالعه کنکور چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

قطعا می دانید که سال کنکور مهم ترین و حساس ترین سال در دوران آموزشی می باشد . درس خواندن به طور اصولی و منظم یکی از مهم ترین مراحل این سال می باشد . برای این منظور محیط مطالعه مهم ترین نقش را دارد . در این مطلب قصد داریم نکاتی از قبیل میزان مطالعه افراد کنکوری – سالن مطالعه کنکور و ویژگی های آن را مورد بحث و تحلیل قرار دهیم ، پس در ادامه با ما همراه باشید .
 

میزان مطالعه در سال کنکور

سالن مطالعه کنکور - میزان مطالعه در سال کنکور
هیچ تایم دقیق و قطعی که بتوان به همه افراد آن را توصیه کرد و مطمئن بود که فرد نتیجه می گیرد ، وجود ندارد .
هر شخص متناسب با شرایط و توانایی که دارد میزان مطالعه متفاوتی می تواند داشته باشد اما اگر به طور کلی بخواهیم بگوییم دانش آموزان در این سال به سه دسته تقسیم می شوند :

دسته اول

دانش آموزانی که در سال های قبل به خوبی درس های پایه را خوانده و تست زنی انجام داده اند .
اگر جز این دسته هستید به شما تبریک می گوییم چون کار شما امسال به مراتب راحت تر از بقیه می باشد و فقط نیاز به جمع بندی دروس پایه و خواندن دروس پیش دانشگاهی دارید . این دسته از افراد معمولا کار خود را با مطالعه روزانه بین ۳ – ۴ ساعت آغاز می کنند و به مراتب به این زمان اضافه می کنند تا بعد از عید که این عدد را به ۸ – ۱۰ ساعت می رسانند . فشاری که این افراد باید تحمل کنند بسیار کمتر از دسته های دیگر است .
پانسیون مطالعاتی کنکور در این شرایط کمک خوبی به شما خواهد کرد.

دسته دوم

دانش آموزانی که دروس سال قبل را خوانده اند اما فقط به صورت تشریحی .
این افراد نیز با کمی تلاش بیشتر می توانند خود را به دسته قبل برسانند . به این دسته از افراد پیشنهاد می شود در تابستان که هنوز مباحث سال قبل برای شان تازه است به سراغ تست زنی دروس پایه بروند و تا قبل از مهر میزان قابل توجهی از دروس پایه را جمع بندی کنند .
این دسته از افراد باید با روزی حداقل ۶ ساعت شروع کنند و رفته رفته به میزان این مطالعه بپردازند و در نهایت بعد از عید و در چند ماه پایانی میانگین ۱۲ ساعت مطالعه را داشته باشند .
 

دسته سوم

این دسته از افراد کسانی هستند که با اینجا خیلی درس خوان نبوده اند و همه دروس را سرسری و فقط برای امتحان خوانده اند .
اگر جز این دسته از افراد هستید باید بگوییم که کار بسیار سخت و دشواری در پیش دارید که از ماموریت غیرممکن به آن تعبیر می شود .
ماموریتی که فقط با زحمت و تلاش و کوشش فراوان امکان پذیر است .
این افراد معمولا باید با حداقل ۷ – ۸ ساعت شروع کنند و در روز های تعطیل و آخر هفته ها نیز بیشتر از روز های عادی مطالعه کنند و بعد از عید ماه های باقیمانده تا کنکور به روزی ۱۴ – ۱۶ ساعت مطالعه بپردازند .
 

سالن مطالعاتی کنکور

همانطور که اشاره کردیم مطالعه به صورت درست و اصولی یکی از مهم ترین گام ها در سال کنکور است . درس خواندن باید به طور هدفمند و برنامه ریزی شود .
اینکه شما دو ساعت مطالعه مفید و هدفمند و با برنامه داشته باشید بهتر از چهار ساعت مطالعه بی هدف و بدون برنامه است ؛ پس حتما برنامه ریزی را در اولویت کاریتان قرار دهید .
محیط مطالعه خوب می تواند بازدهی شما را به میزان چشمگیری بهبود بخشد .
اگر جز افرادی هستید که در خانه درس خواندن برایتان سخت است و به دلیل مشکلاتی همچون سر و صدا و سایر دلایل تمرکز کافی ندارید بهترین انتخاب برای شما سالن مطالعاتی کنکور است .
در مطالب قبلی به طور کامل درباره این موضوع صحبت کرده ایم که اگر نمی دانید سالن مطالعاتی کنکور یا همان پانسیون مطالعاتی چیست حتما مطالب قبلی سابت را مطالعه نمایید .

سالن مطالعه کنکور چه ویژگی هایی باید داشته باشد ؟

۱) شرایط محیطی مناسب

محیط یک سالن مطالعه کنکور باید از هر جهت مناسب باشد .
یکی از این موارد نور کافی و مناسب است . نور نه باید زیاد باشد که چشم افراد را اذیت کند و نه باید کم باشد .
شرایط دمایی محیط یکی از نکات مهم است . افراد باید بتوانند با لباس راحتی به گونه ای که نه احساس سرما و نه احساس گرما کنند در محیط به مطالعه بپردازند . گرم بودن پیش از حد موجب کلافگی و سرد بودن نیز موجب از دست رفتن تمرکز می شود . همچنین تهویه مناسب و جریان داشتن هوا در محیط به شرایط کمک می کند .
پاکیزگی محیط سبب می شود دانش آموزان حس خوبی از محیط بگیرند و اگر محیط بهم ریخته و نامرتب باشد سبب از دست رفتن تمرکز آن ها می شود . وجود رایحه مناسب و آرامش بخش در محیط نیز به کاهش استرس دانش آموزان و تمرکز آن ها نیز می تواند کمک کند .
 

۲) وجود ساعت و اعلام زمان های استاندارد مطالعه

اعلام زمان های استاندارد مطالعه به صورتی که ذهن افراد تحلیل نرود و بعد از استراحت با همان قدرت قبل بتوانند به مطالعه بپردازند یک نکته قابل توجه است . طبق استاندارد زمان مطالعه خوب ۹۰ دقیقه به علاوه ی ۱۵ دقیقه استراحت می باشد که اعلام این زمان توسط ناظر به افراد کمک کننده خواهد بود .
 

۳) صندلی و میز های استاندارد

سالن مطالعه کنکور - میز و صندلی استاندارد و ارگونومیک
طبق تحقیقات به عمل آمده درس خواندن و کار کردن پشت یک میز و صندلی با استاندارد ارگونومیک به میزان قابل توجهی می تواند از خستگی و تحلیل رفتن بدن جلوگیری کند و همچنین دچار کمردرد و گردن درد نخواهید شد . عامل بسیاری از مشکلات جسمی همچون کمردرد – گردن درد – دست درد استفاده از میز و صندلی نامناسب و یا غلط نشستن است .
 

۴) ایزوله بودن از هر نوع وسیله ارتباطی

به هنگام ورود می بایست تمامی وسایل ارتباطی و حواس پرت کن همچون موبایل جمع آوری شود تا محیط ایزوله شود و افراد با تمرکز بالا به مطالعه بپردازند .
 

۵) کنترل وضعیت رفت و آمد دانش آموزان

رفت و آمد بچه ها باید به اطلاع اولیا آن ها رسانده شوند تا نتوانند به بهانه رفتن به سالن مطالعه کنکور به سراغ جاهای دیگر بروند . بار ها اتفاق افتاده که افراد به بهانه رفتن به کتابخانه یا پانسیون به سراغ مکان های دیگر مثل گیم نت و … رفته اند در حالی که اولیا آن ها تصور می کردند در پانسیون و در حال درس خواندن است!
 

پانسیون مطالعاتی موفقیت بهترین برند پانسیون تهران

پانسیون مطالعاتی کنکور موفقیت با سال ها تجربه ، جز اولین آموزشگاه های برگزار کننده پانسیون مطالعاتی در ایران بود .
هر ساله افراد زیادی از سراسر تهران و حتی شهرستان ها برای حضور در پانسیون تماس گرفته و یا مراجعه می کنند .
موسسه موفقیت سعی بر این دارد تا هر سال با برطرف نمودن مشکلات سال های قبل بتواند ارائه خدمات بهتری داشته باشد .
ظرفیت پانسیون رو به تکمیل می باشد . برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می توانید با شماره های مجموعه تماس بگیرید . ۰۲۱۲۲۸۹۱۸۴۰ – ۰۲۱۲۲۸۷۱۴۹۶
 

دیگر مطالب مشابه

کلاس کنکور آموزشگاه موفقیت
کلاس کنکور ریاضی

5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاه کاربران
 • یزدانی 12 اسفند 1399

  اگه واقعا همه این ویژگی ها رو داشته باشه خیلی خوبه

 • مینا 29 اردیبهشت 1400

  عالیه . واقعا برای تمرکز به همچین محیطی نیازه

  • AmoozeshCenter 27 آذر 1400

   بله پانسیون پر تاثیر ترین امر آموزشی هست از نظر مدیریت موسسه موفقیت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.