0
02122891840

چگونه از کلاس دهم برای کنکور بخوانیم؟!

یکی از مهم ترین دغدغه های دانش آموزان متوسطه دوم آماده شدن برای آزمون سراسری می باشد. موسسه موفقیت قصد دارد امروز در یک مطلب مفصل نکات بسیار مهم و کلیدی در این مورد را با شما در میان گذاشته و به شما یکی از سوالات مهم در این زمینه یعنی «چگونه از کلاس دهم برای کنکور بخوانیم؟» پاسخ دهد، پس حتما تا انتها با ما همراه باشید که نکات بسیار مفیدی را یاد خواهید گرفت.


اهمیت کنکور و آزمون سراسری برای دانش آموزان متوسطه دوم

اهمیت کنکور و آزمون سراسری برای دانش آموزان متوسطه دوم - چگونه از کلاس دهم برای کنکور بخوانیم - موسسه موفقیت

همانطور که حتما می دانید یکی از مهم ترین و سرنوشت ساز ترین مراحل زندگی دانش آموزان، کنکور می باشد. با قبولی در کنکور و کسب یک رتبه خوب مسیر زندگی دانش آموزان به کلی تغییر می کند و آینده درخشانی در انتظارشان است، اما اگر خدایی نکرده نتوانند در یک رشته و دانشگاه خوب تحصیل کنند ممکن است در آینده دچار مشکلات زیادی شوند. پس از اهمیت آزمون سراسری در تعیین سرنوشت دانش آموزان نمی توان چشم پوشی کرد.


از چه سالی برای کنکور بخوانیم؟

اگر بخواهیم خیلی کوتاه به سوال فوق پاسخ دهیم، باید بگوییم «هر چه زودتر بهتر!». همانطور که احتمالا می دانید مطالب آزمون سراسری از سال دهم، یازدهم و دوازدهم می باشد. یکی حدودا یک سوم مطالب از پایه دهم، یک سوم از پایه یازدهم و یک سوم از پیش دانشگاهی می باشد. پس بنابراین شما می توانید از همان پایه دهم برای کنکور شروع کنید.
یکی دیگر از سوالات مهمی که دانش آموزان در این مقطع می پرسند، این است که «آیا اگر از پایه دهم برای کنکور شروع کنیم، دچار فرسودگی تحصیلی و خستگی نمی شویم؟» اینجاست که نقش برنامه ریزی و مشاور پررنگ می شود و کمک به سزایی به شما خواهد کرد. طبیعی است که اگر شما از پایه دهم با ساعت مطالعه بالا شروع به درس خواندن و تست زنی نمایید، به مرور دچار خستگی شده و دیگر میل خود به درس خواندن را از دست می دهید. اما اگر با یک برنامه اصولی و مختص خودتان پیش بروید، نه تنها دچار خستگی نمی شوید، بلکه پیشرفت به سزایی در درس هایتان خواهید داشت.


چگونه از کلاس دهم برای کنکور بخوانیم؟

حال می رسیم به سوال مهمی که در ابتدای مطلب بیان نمودیم و می خواهیم ببینیم چگونه باید از کلاس دهم برای کنکور بخوانیم؟ پیشنهاد ما به شما شروع به صورت آهسته اما پیوسته است. به طور مثال شما می توانید با روزی ۲ ساعت مطالعه و تست زنی شروع نمایید و به مرور آن را افزایش دهید. با این کار نه تنها دچار فرسودگی تحصیلی نمی شوید، بلکه پیشرفت چشمگیری در درس هایتان احساس خواهید نمود.
حتما شنیده اید که داوطلبلن کنکور روزانه تا ۱۶ ساعت نیز درس می خوانند، اما آیا می شود در همان ابتدا با این مقدار ساعت مطالعه بالا شروع کرد؟! پاسخ طبیعتا منفی است. این دانش آموزان هم ابتدا با ساعت مطالعه پایین شروع کرده اند و به مراتب ساعت مطالعه شان را افزایش داده اند.
یکی از توصیه و پیشنهاد های ما به شما شرکت در کلاس نکته و تست دهم می باشد. با شرکت در این کلاس ها به خوبی در درس هایتان پیشرفت خواهید کرد و راه و روش های تست زنی به شما آموزش داده خواهد شد. اما این کلاس ها باید معیارهایی داشته باشند و که توجه به آن ها در انتخاب به شما کمک می کند.


معیارهای مهم انتخاب کلاس تقویتی و تست و نکته دهم

معیارهای مهم انتخاب کلاس تقویتی و تست و نکته دهم - چگونه از کلاس دهم برای کنکور بخوانیم

هر ساله موسسات، مراکز علمی و مدرسه هایی بسیاری در سطح کشور اقدام به برگزاری کلاس هایی با مضمون تست و نکته و یا تقویتی می کنند. معمولا در این کلاس ها ابتدا مجددا درس ها تدریس شده و سپس کمی فراتر از کتاب پیش می روند و اقدام به حل سوالات تستی و تشریحی مهم می نمایند. مهم ترین معیار هایی که شما برای انتخاب کلاس های تست و نکته باید در نظر داشته باشید، عبارتند از:

استفاده از دبیران متخصص، دلسوز و کاربلد

خیلی از مدارس و موسسات برای اینکه پول کمتری خرج کنند به سراغ معلم های کم تجربه‌ای می روند که در مدارس معمولی و دولتی کار می کنند. این معلم ها اکثر فقط تا حد کتاب مسلط هستند و نمی توانند کمکی به آزمون سراسری و کنکور شما بکنند. اما موسسات برتر در این زمینه از دبیران مدارس برتر و تیزهوشان و یا اساتید کنکوری بهره می برند که تخصص‌شان در زمینه کنکور است و به سطح بالاتر از کتاب درسی مسلط هستند. این دبیران به خوبی با ذهن و نوع دیدگاه طراحان سوال آشنا هستند و به راحتی می توانند شما را برای کنکور آماده نمایند.

هزینه منصفانه در برابر امکانات ارائه شده

یکی از موارد مهمی که باید به آن توجه نمود هزینه کلاس ها و امکانات آن هاست. خیلی از موسسات با کم کردن امکانات موارد از این قبیل، هزینه کلاس هایشان را کاهش می دهند. این امکانات عبارتند از: آزمون های شبیه ساز، مشاور، برنامه ریزی و … این نکته مهم است که شما صرفا هزینه ها را نگاه نکنید، بلکه هزینه ها و امکانات ارائه شده را مقایسه نمایید.

پیگیری وضعیت دانش آموزان

یکی از ویژگی های یک موسسه آموزشی خوب پیگیری اوضاع درسی دانش آموزان و اطلاع دادن آن به اولیا می باشد. این مسئله بسیار مهم است که دانش آموزان به حال خود رها نشوند و وضعیت تحصیلی و درسی آن ها، نمرات و آزمون های آنها به اطلاع خانواده ها رسانده شود تا اولیا در جریان اوضاع دانش آموز خود قرار گیرند.

مشاور، برنامه و آزمون شبیه ساز

امکاناتی از قبیل مشاور، برنامه و آزمون های شبیه ساز کمک بسیار زیادی به دانش آموزان می کند. همانطور که گفتیم برخی از موسسات برای اینکه هزینه کلاس هایشان کمتر شود، امکانات آموزشی را از آن حذف می کنند و برخی اولیا با مقایسه قیمت ها و اینکه آن موسسه قیمت پایین تری دارد، آن را انتخاب می کنند. استفاده از مشاور باعث می شود تا دانش آموزان در یک چارچوب درست و برنامه ریزی گام بردارند. آزمون های شبیه ساز نیز نقاط قوت و ضعف دانش آموز را نشان می دهند و سبب می شود تا دانش آموزان به یک سطح مطلوب دست یابند.


کلاس های نکته و تست موسسه موفقیت، با تاثیری شگفت انگیز!

موسسه فرهنگی آموزشی موفقیت در سال های گذشته جز برترین مراکز آموزشی کشور بوده است و نفرات زیادی قبولی در پایه های مختلف از ششم تا کنکور داشته است. موسسه موفقیت تمامی معیار های معرفی شده فوق را دارا می باشد و هر ساله با استقبال بسیار خوبی مواجه می شود. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کلاس ها و نحوه ثبت نام آن ها با شماره های موسسه موفقیت تماس حاصل فرمایید. (تلفن: ۰۲۱۲۲۸۹۱۸۴۰ – ۰۲۱۲۲۸۷۱۴۹۶)
شاید مورد توجه تان قرار گیرد:
فیزیک یازدهم تجربی

4.4/5 - (19 امتیاز)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.