0
02122891840

شرکت در کنکور آزمایشی اهمیت دارد؟

داوطلبان در سال کنکور استرس زیادی را تحمل می کنند. برای موفقیت در کنکور اما باید بدون اضطراب مطالعه و برنامه ریزی را انجام داد. یکی از بهترین راه های کاهش استرس، شرکت در کنکورهای آزمایشی است. در سال های اخیر موسسات زیادی اقدام به برگزاری آزمون های آزمایشی کرده اند. در این مقاله می خواهیم به بررسی اهمیت شرکت در کنکور آزمایشی بپردازیم. در ادامه با آموزش سنتر همراه باشید.

کنکور، آزمایشی یک محیط شبیه سازی شده برای کسب تجربه

در سال های گذشته داوطلبان زیادی با سطح علمی بالا در کنکور شرکت کرده اند. اما به دلیل عدم درست شرایط در روز کنکور نتوانسته اند نتیجه دلخواه را کسب کنند. کنکور آزمایشی را می توان شبیه به مسابقات تمرینی در نظر گرفت. همه ورزشکاران پیش از مسابقه اصلی ساعات زیادی را صرف تمرین می کنند تا نقاط قوت و ضعف خود را تشخیص دهند. با شرکت در کنکور آزمایشی نیز داوطلب خود را در معرض شرایط روز کنکور قرار می دهد. ضرورت شرکت در کنکور آزمایشی

کنکور آزمایشی، از آمادگی ذهنی تا جسمی

در روز کنکور داوطلب بایستی چهار ساعت بر روی یک صندلی بنشیند و به سوالات پاسخ دهد. احتمالا سوالات زیادی وجود دارد که به سادگی حل می شوند و سوالات دشواری نیز وجود دارد که ممکن است پاسخ آن را ندانیم. اگر بدون آمادگی وارد چنین شرایطی شویم، احتمال کسب نتیجه مطلوب کاهش می یابد. داوطلبی که مداوم خود را در شرایط کنکور قرار می دهد راحت تر می تواند سوالات آسان و سخت را تشخیص دهد. همچنین شرکت در کنکور آزمایشی، داوطلب را به لحاظ جسمی نیز آماده می کند. برای مثال داوطلبی که می داند احتمالا در سرجلسه کنکور ضعف خواهد کرد، می تواند همراه با خود مواد قندی ببرد.پیش از ادامه مطلب توصیه می کنیم در بررسی پانسیون مطالعاتی چیست نیز همراه ما باشید و اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.

شرکت در کنکور آزمایشی، مدیریت زمان را آسان می کند

کنکور را می توان مسابقه زمان دانست. رتبه های برتر کنکور همگی در یک سطح علمی قرار دارند اما در مدیریت زمان با یکدیگر تفاوت پیدا می کنند. در کنکور برخی اوقات با شرایطی مواجه می شویم که مدیریت زمان دشوار تر از قبل است. برای مثال در برخی سال ها یک درس به نسبت سایر درس ها با سختی بسیار زیادی طراحی می شود. اگر در این شرایط وقت خود را برای حل سوالات این درس بگذاریم، عملا وقتی برای پاسخ گویی به سایر سوالات باقی نمی ماند. همچنین در کنکورهای آزمایشی می توان تخمینی از زمان پاسخ گویی به هر سوال و هر درس به دست آوریم. با این تخمین مدیریت زمان و برنامه ریزی در جلسه اصلی کنکور برای ما آسان تر می شود. همچنین اگر به دنبال راهکار هایی برای رسیدن به نتیجه ای بهتر برای کنکور هستید می توانید به بررسی چگونه فیزیک را ۱۰۰ بزنیم نیز بپردازید. کنکورهای آزمایشی

کنکورهای آزمایشی، برنامه ریزی را راحت می کنند

برنامه ریزی سنگ بنای موفقیت در کنکور است. بیشتر داوطلبان اما در برنامه ریزی درست مشکل دارند. شرکت در کنکورهای آزمایشی تا حد زیادی می تواند این مشکل را برطرف کند. یکی از مشکلات اساسی داوطلب در برنامه ریزی، حجم بالای کتاب های درسی است. علاوه بر حجم تعداد کتب نیز زیاد است. در این شرایط انجام برنامه ریزی به طوری که داوطلب فرصت مطالعه همه دروس را به دست آورد، دشوار است. در این شرایط شرکت در آزمون های آزمایشی بار برنامه ریزی را از دوش داوطلب برمی دارد. ضرورت شرکت در کنکورهای آزمایشی همه آزمون های آزمایشی یک برنامه راهبردی دارند. معمولا برنامه راهبردی طوری تنظیم می شود که تا انتهای سال و زمان کنکور داوطلب فرصت مطالعه برای تمامی دروس را پیدا کند. همچنین برنامه راهبردی به صورت هفتگی و ماهانه تنظیم می شود. بنابراین داوطلب می تواند برنامه شخصی خود را با برنامه راهبری هماهنگ کند.

کنکور آزمایشی داوطلب را در معرض یک رقابت واقعی قرار می دهد

یکی از مزیت های اصلی شرکت در کنکورهای آزمایشی در کنار کلاس کنکور رقابت با سایر داوطلبان است. از آنجا که فرد در کنکور با یک رقابت میلیونی مواجه است، شرکت در یک آزمون شبیه سازی شده می تواند وضعیت فرد را روشن کند. همچنین با شرکت پیوسته در آزمون های آزمایشی فرد امکان مقایسه وضعیت فعلی خود را با وضعیت چند ماه قبل پیدا می کند. زمانی که چندین بار در کنکور آزمایشی با جمعیت بالا شرکت کنیم، استرس روز کنکور برای ما کمتر می شود. چراکه ما قبلا بارها خودمان را در معرض مقایسه و رقابت قرار داده ایم.

کنکورهای آزمایشی به داوطلب انگیزه می دهد

در سال کنکور به دلیل تنش های زیاد ذهنی در برخی مقاطع داوطلب دچار رخوت می شود. حفظ انگیزه و تلاش به مدت طولانی و تقریبا یک سال البته کار دشواری است. در این میان کنکور آزمایشی می توان یک ابزار برای تقویت انگیزه داوطلب باشد. زمانی که داوطلب با به طور پیوسته در آزمون های آزمایشی شرکت می کند، با دیدن کارنامه انگیزه بیشتری برای ادامه مسیر دارد. همچنین حضور در یک رقابت جدی، انگیزه داوطلب برای مطالعه و تلاش بیشتر افزایش می دهد. چرا باید در کنکور آزمایشی شرکت کنیم

آزمون های آزمایشی، اصلاح شیوه های غلط مطالعه

یکی از مهمترین فواید شرکت در آزمون های آزمایشی اصلاح شیوه های یادگیری است. مسابقه کنکور یک مسابقه تستی است و بر خلاف آزمون های مدرسه باید با شیوه ای متفاوت در آن حاضر شد. شرکت در آزمون های آزمایشی می تواند نقاط قوت و ضعف را مشخص کند. همچنین داوطلب را با شیوه صحیح مطالعه دروس آشنا می کند. آزمون های آزمایشی را می توان شبیه یک راهنما دانست که به داوطلب کمک می کند تا در مسیر درست حرکت کند. در همین راستا پییشنهاد می کنیم زمانی را برای مطالعه و کسب اطلاعات در زمینه بهترین کتاب شیمی کنکور چیست نیز کنار بگذارید.

بهترین آزمون آزمایشی کنکور چیست؟

پس از بررسی مزایای شرکت در آزمون های آزمایشی لازم است به یک سوالا مهم پاسخ دهیم. با وجود برگزاری ده ها آزمون مختلف کدام کنکور آزمایشی از بقیه بهتر است؟ این سوال پاسخ قطعی ندارد. در انتخاب آزمون آزمایشی باید به برنامه و کیفیت سوالات توجه داشت. گاهی اوقات برنامه یک آزمون سخت یا متفاوت از برنامه شخصی داوطلب است. در این شرایط بایستی بنا به برنامه ریزی شخصی اقدام به انتخاب کنکور آزمایشی کرد. بهتر است در کنکور آزمایشی به تعداد داوطلبان نیز توجه کنید. همچنین از شرکت در چندین کنکور آزمایشی پرهیز کنید. چراکه شرکت همزمان در چند کنکور آزمایشی، آرامش فکری و برنامه ریزی داوطلب را به هم می زند. چرا باید در کنکور آزمایشی شرکت کنیم

تلاش و برنامه ریزی مهم تر از کنکور آزمایشی است

برخی از داوطلبان در سال کنکور از تمامی ابزارهای موجو استفاده می کنند. آنها در انواع و اقسام کلاس ها شرکت می کنند یا به سراغ موسسات مختلف کنکور می روند. اما هیچ چیز نمی تواند جای تلاش و برنامه ریزی درست را بگیرد. همان طور که در این مقاله به مزایای کنکورهای آزمایشی پرداختیم، بار دیگر تاکید می کنیم که در سال کنکور با حفظ آرامش مطالعه کنید. تلاش و کوشش پیوسته رمز موفقیت در کنکور است.

 

منظور از کلاس های کنکور با نظارت آموزش چیست؟

 

با مشاوره کنکور بهترین دانشگاه ها در انتظار شماست

Rate this post
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.