0
02122891840

برای تیزهوشان چند ساعت درس بخوانیم؟ ❤️

آزمون تیزهوشان هر ساله در مقطع ششم به هفتم و همچنین نهم به دهم برگزار می شود. دانش آموزانی که قصد قبولی در تیزهوشان را دارند، باید برنامه ریزی دقیق و مشخصی برای درس خواندن داشته باشند و به نسبت سال های گذشته، ساعات مطالعه خود را بالاتر ببرند. امروز در این مطلب قصد داریم به یکی از سوالات متداولی که دانش آموزان می پرسند، یعنی «برای تیزهوشان چند ساعت درس بخوانیم؟» صحبت کنیم و موارد بسیار مهم و کاربردی را پیرامون مدارس سمپاد و آزمون تیزهوشان با شما در میان بگذاریم، پس تا انتها همراه این مطلب از آموزش سنتر همراه باشید.


مهم ترین گام برای قبولی در تیزهوشان، برنامه ریزی صحیح و اصولی!

مهم ترین گام برای قبولی در تیزهوشان، برنامه ریزی صحیح و اصولی - برای تیزهوشان چند ساعت درس بخوانیم

 

متاسفانه اکثر مدارس شیوه درست برنامه ریزی را به دانش آموزان آموزش نداده اند و این انتظار که دانش آموزان بتوانند برای خود یک برنامه ریزی صحیح و اصولی داشته باشند، کاملا بی جا است! بنابراین توصیه ما به شما این است که ابتدا برنامه ریزی صحیح و اصولی را یاد بگیرید و یک برنامه کامل و اختصاصی برای خود تدوین کنید. برخی از مدارس نیز یک برنامه کلی برای همه دانش آموزان در نظر می گیرند که این موضوع نیز بسیار عجیب است! همانطور که می دانید توانایی های فردی دانش آموزان با یکدیگر تفاوت دارد و به همین دلیل نمی توان یک برنامه یکسان را به همه دانش آموزان داد.

ویژگی های یک برنامه ریزی اصولی و صحیح برای قبولی در تیزهوشان چیست؟

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که یک برنامه‌ریزی استاندارد باید داشته باشد، توجه به توانایی های فردی شخص است. به طور مثال یک دانش آموزان بدون خستگی و کاهش بازدهی می تواند دو ساعت پشت سر هم مطالعه نماید، در حالی که یک دانش آموزان برای هر یک ساعت، نیاز به استراحت دارد تا عملکرد و بازدهی اش پایین نیاید. پس بنابراین باید متناسب با توانایی فرد، برای او برنامه ریزی تدوین شود.

موضوع دیگری که اهمیت زیادی دارد، پایبند بودن به برنامه ریزی است. اگر شما بهترین برنامه ریزی و مشاوره دنیا هم داشته باشید، اما مطابق آن برنامه عمل نکنید، هیچ فایده ای برای شما نخواهد داشت. پس بنابراین باید خودتان این تعهد را داشته باشید و به صورت کامل به برنامه پایبند باشید.

موضوع مهم دیگری که برای برنامه ریزی تیزهوشان باید به آن توجه نمایید، استفاده از حداکثر توانایی خودتان است! آزمون تیزهوشان سطح بالایی دارد و با توجه به عدم آشنایی قبلی شما با این نوع سوالات که اکثرا سوالات هوش هستند، باید از تمام ظرفیت های خود استفاده نمایید.


برای تیزهوشان چند ساعت درس بخوانیم؟

حال به سراغ پاسخ سوال اول مطلب برویم که سوال بسیاری از دانش آموزان است؛ یعنی اینکه برای تیزهوشان چند ساعت درس بخوانیم؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که هر چه بیشتر، بهتر! همانطور که بالاتر اشاره شد، شما باید از بیشترین ظرفیت خود استفاده نمایید تا در آزمون تیزهوشان موفق شوید. اما اگر به طور دقیق تر بخواهیم بگوییم و آمار کسانی که سال گذشته موفق شده اند در آزمون تیزهوشان قبول شوند، را بررسی کنیم، باید بگوییم که این افراد در شروع با ۳-۴ ساعت در روز کار خود را آغاز کرده اند و در روزهای پایانی حتی میزان مطالعه خود را به ۱۰-۱۲ ساعت نیز رسانده اند.

البته این موضوع به سطح علمی قبلی و هوش دانش آموزان نیز بستگی دارد. ممکن است دانش آموزی برای خواندن یک مطلب و تسلط بر روی آن نیاز به ۵ ساعت کار داشته باشد، در حالی که فرد دیگاری می تواند تنها با ۳ ساعت به تسلط لازم برسد. پیشنهاد ما به شما این است که حداقل برای چند ماه اول از یک مشاوره با تجربه و کار دست استفاده نمایید و بعد از مدتی که خودتان روش کار و برنامه ریزی را آموختید، می توانید به روش خودتان عمل کنید. از دیگر سوالات متداولی که دانش آموزان دارند، «برای قبولی در تیزهوشان باید چند درصد بزنیم» است که می توانید آن مقاله را نیز مطالعه نمایید.


چگونه در تیزهوشان قبول شویم؟

برای قبولی در تیزهوشان باید باید به سطح بالاتری از کتاب درسی مسلط باشید. بخش عمده ای از سوالات آزمون تیزهوشان از سوالات هوش هستند و هیچ ربطی به کتاب درسی ندارند! بنابراین شما تنها با خواندن کتاب و جزوه مدرسه شانس قبولی اندکی برای تیزهوشان خواهید داشت. کتاب های زیادی در بازار وجود دارند که شما می توانید از آن ها کمک بگیرید، البته به شرطی که توانایی این کار را داشته باشید. برخی از دانش آموزان هستند که با قادر به آموزش از طریق کتاب نیستند و حتما باید یک معلم درس را به آن‌ها تدریس کند.

شرکت در کلاس های تیزهوشان موسسه موفقیت!

موسسه موفقیت یکی از بهترین آموزگاه های تیزهوشان در سطح کشور است و هر ساله آمار بالایی قبولی دارد. شما می توانید با ثبت نام در کلاس های آمادگی تیزهوشان شانس خود را برای قبولی در آزمون تیزهوشان چندین برابر کنید. البته به شرطی که یک آموزشگاه تیزهوشان معتبر و مطمئن را انتخاب نمایید. موسسه موفقیت برای تیزهوشان ششم به هفتم و همچنین برای تیزهوشان نهم به دهم فعالیت می کند. آماری قبولی های ما برای پایه ششم در سال گذشته حدود ۹۲ درصد و برای پایه نهم حدود ۷۰ درصد بوده است.


نتیجه گیری

امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد و پاسخ سوال برای تیزهوشان چند ساعت درس بخوانیم را به خوبی گرفته باشید! اگر قصد ثبت نام در کلاس های تیزهوشان موسسه موفقیت را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که هر چه سریع تر مراحل ثبت نام را انجام دهید، زیرا ظرفیت کلاس در حال تکمیل شدن است و ممکن است اگر دیر اقدام نمایید دیگر جایی باری شما وجود نداشته باشد! برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از نحوه برگزاری کلاس ها می توانید با شماره تلفن موسسه موفقیت ۲۲۸۹۱۸۴۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

Rate this post
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.