0
02122891840
مشاوره تحصیلی - مشاوره تحصیلی تلفنی - مشاوره تحصیلی رایگان - مشاوره تحصیلی حضوری

مشاوره تحصیلی یکی از بهترین راه هایی است که شما می توانید مسیر درست از غلط را شناخته و در مسیر صحیح گام بردارید. مشاوره تحصیلی می تواند در زمینه های مختلفی صورت گیرد، اما شاید پرطرفدارترین آن در زمینه برنامه کنکور و انتخاب رشته است؛ زیرا تاثیر به سزایی در آینده افراد دارد. علاوه بر این نوع مشاوره، مشاوره پایه دهم و یازدهم که در سال آینده با آزمون سراسری رو به رو خواهند شد و همچنین، مشاوره تیزهوشان که برای دانش آموزان مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم است، انواع دیگری از مشاوره تحصیلی است.


مشاوره انتخاب رشته

مشاوره انتخاب رشته را می توان به دو دسته تقسیم نمود:

۱) مشاوره انتخاب رشته تحصیلی

مشاوره تحصیلی - مشاوره انتخاب رشته تحصیلی - مشاوره انتخاب رشته پایه نهم

دانش آموزانی که قصد انتخاب رشته تحصیلی در مقطع متوسطه دوم را دارند. این دانش آموزان باید از بین رشته های تجربی، انسانی، ریاضی و یا سایر رشته های هنرستانی، یک رشته را برای ادامه تحصیل انتخاب نمایند. این انتخاب رشته، به انتخاب رشته پایه نهم نیز شهر دارد. متاسفانه خیلی از دانش آموزان بدون اطلاع از علاقه و مهارت های خود یک رشته را انتخاب می کنند  اما و در مقطع متوسطه دوم دچار افت تحصصیلی شدیدی می شوند. پس بنابراین اهمیت زیادی دارد که شما با شناخت دقیق توانایی ها و علاقه خود، بهترین رشته را انتخاب نمایید. برای این کار می توانید از مشاوره انتخاب رشته تحصیلی استفاده نمایید.

۲) مشاوره انتخاب رشته دانشگاهی

مشاوره تحصیلی - مشاوره انتخاب رشته کنکور - مشاوره انتخاب رشته دانشگاهی

نوع دیگر انتخاب رشته مربوط به زمانی است که شما در کنکور شرکت کرده اید و پس از اعلام نتایج اولیه کنکور باید رشته های خود را بر اساس اولویت در سایت سازمان سنجش وارد نمایید. اهمیت انتخاب رشته دانشگاهی بسیار زیاد است، زیرا می تواند مسیر زندگی شما را تغییر دهد. بنابراین یک انتخاب رشته اصولی و دقیق که با توجه به علاقه و مهارت های شما انجام گیرد، می تواند آینده شما را به بهترین شکل رقم بزند. همچنین بعد از انتخاب رشته و زمان اعلام نتایج نهایی نیز اگر هم برای دانشگاه سراسری و هم آزاد انتخاب رشته کرده باشید، می توانید از مشاوره انتخاب رشته دانشگاهی بهره مند شوید.


مشاوره تیزهوشان

مشاوره تحصیلی - مشاوره تیزهوشان - مشاوره سمپاد - مشاوره تیزهوشان ششم - مشاوره تیزهوشان نهم - مشاوره مدارس علامه حلی - مشاوره مدارس فرزانگان

دانش آموزان در پایان مقطع ابتدایی و همچنین پایان مقطع متوسطه اول باید مدرسه خود را عوض کنند؛ به همین دلیل بسیار از والدین و دانش آموزان علاقه دارند به سراغ مدارس برتر از جمله تیزهوشان بروند. با توجه به سطح بالای آزمون تیزهوشان و سایر مدارس برتر، اگر بخواهید در آزمون ورودی پذیرفته شوید، نیازمند یک برنامه دقیق و کارآمد برای درس خواندن هستید. مشاوره تیزهوشان به شما کمک می کند تا نحوه صحیح درست خواندن را یاد بگیرید و همچنین نقاط ضعف خود را برطرف کنید و با داشتن یک برنامه اختصاصی و استاندارد، به بهترین نحوه برای آزمون تیزهوشان آماده شوید.


مشاوره دهم یازدهم

مشاوره تحصیلی - مشاوره پایه دهم - مشاوره پایه یازدهم

دروس پایه دهم و یازدهم جز دروس پایه برای کنکور به شمار می آیند و شما اگر بتوانید با داشتن یک برنامه ریزی صحیح این دروس را برای کنکور بخوانید، کارتان برای سال دوازدهم یا همان پیش دانشگاهی بسیار راحت تر می شود. البته همانطور که احتمالا می دانید در پایه یازدهم شما باید در امتحانات نهایی هم شرکت نمایید و کسب یک معدل مطلوب، بسیار حائز اهمیت است. بنابراین شما هم باید به صورت تستی و هم تشریحی دروس را بخوانید و اگر یک برنامه ریزی دقیق و بلند مدت نداشته باشید، در این کار دچار مشکل خواهید شد. مشاوره دهم یازدهم به شما کمک می کند تا با یک برنامه ریزی دقیق بتوانید هم برای امتحانات نهایی و هم کنکور آماده شوید.


مشاوره کنکور

مشاوره تحصیلی - مشاوره کنکور

اگر از نفرات برتر کنکور، راز موفقیتشان را جویا شوید، اکثر آن ها تلاش زیاد و داشتن برنامه ریزی را عامل موفقیت خود می دانند. خیلی از مدارس به خصوص در سال کنکور فردی را به عنوان مشاور دارند، اما مشکل اینجاست که یک برنامه کلی به همه دانش آموزان می دهد! این کار بسیار غلط است زیرا با توجه به سطح توانایی و علمی دانش آموزان هر کدام از دانش آموزان باید یک برنامه جدا و اختصاصی داشته باشند. برای این کار می توانید از مشاورین کنکور استفاده نمایید. مشاور کنکور تا آخرین روز مننهی به کنکور با شما در ارتباط است و علاوه بر تدوین یک برنامه جامع و استاندارد متناسب با توانایی شما، از نظر روحی و انگیزشی نیز شما را حمایت می کند.


ویژگی های بهترین مشاوره تحصیلی چیست؟

تعداد زیادی مشاور در کشور وجود دارد که برخی از آن‌ها بسیار معروف و شناخته شده اند و برخی دیگر شهرت چندانی ندارند. این موضوع باعث می شود که دانش آموزان در انتخاب مشاور دچار شک و تردید شوند که سراغ کدام دسته باید بروند. ویژگی هایی که یک مشاور تحصیلی خوب باید داشته باشد عبارتند از:

ویژگی های بهترین مشاوره تحصیلی چیست؟ - مشاوره تحصیلی - مشاوره

۱) شناخت اولیه دقیق از دانش آموز

یک مشاور خبره و کاربلد باید در ابتدا نسبت به شرایط و اوضاع دانش آموزان آگاهی پیدا کند. این شناخت می تواند مواردی همچون شناخت وضعیت درسی، اطلاع از علایق و روحیات و وضعیت خانوادگی فرد است. زمانی که مشاور این آگهی را به دست آورد متناسب با این موارد می تواند برنامه ریزی بهتری برای دانش آموز انجام دهد و اگر مشکلی وجود داشته باشد، به بهترین نحو آن را مدیریت کند.

۲) آگهی از عادت های دانش آموز و تغییر عادات غلط

خیلی از دانش آموزان از کودکی و دوران ابتدایی برخی از عادات مطالعه و درس خواندن را پیش گرفته اند و پس از گذشت این همه سال و رسیدن به مقاطع بالاتر نیز آن را تغییر نداده اند. یک مشاور خوب باید در همان جلسات اول مشاوره از عادات دانش آموز مطلع شود و اگر این عادات غلط هستند، برای اصلاح آن به دانش آموز کمک کند.

۳) تدوین برنامه اختصاصی برای دانش آموز

حال پس از اینکه مشاور به یک شناخت نسبتا خوب از دانش آموز رسید، می تواند متناسب با توانایی ها و ظرفیتی که دارد، برای او یک برنامه اختصاصی تدوین کند. این برنامه می تواند شامل زمان بندی مطالعه، زمان استراحت و تفریح، زمان خواب و بیداری، زمان تست زنی و … باشد. هر چه این برنامه مواردی بیشتری را پوشش دهد، برنامه دقیق تری است و رعایت جزئیات آن کمی سخت خواهد شد. معمولا یک مشاور کاربلد و باتجربه برنامه خود را سبک آغاز می کند تا باعث خستگی و بی انگیزگی دانش آموز نشود و به مرور برنامه را سنگین تر می کند تا دانش آموز برای آن ادامه شده باشد و فشار کمتری را متحمل شود.

۴) آمادگی ذهنی و روانی دانش آموز

اگر دانش آموز به خود و توانایی هایش باور نداشته باشد و به عبارت دیگر از لحاظ ذهنی و روانی آماده امتحان نهایی، آزمون تیزهوشان، کنکور و … نباشد، هر چقدر هم که تلاش بکند، ممکن است نتواند به نتیجه مطلوب برسد. پس بنابراین یکی از ویژگی های یک مشاور خوب آمادگی ذهنی دانش آموز است. 

۵) پیگیری دقیق و جدیت

مشاور در عین حال که باید با دانش آموزا دوست باشد و حتی در برخی موارد برای عوض شدن حال و هوا از طنز استفاده کند، اما در مواقعی هم باید بسیار جدی و محکم باشد. پیگیری دقیق مشاور و اطلاع از انجام برنامه و سایر وظایفی که به دانش آموز محول شده است، یکی دیگر از ویژگی های مشاور خوب است. گاها دیده شده است که برخی از دانش آموزان برنامه خود را انجام نمی دهند و مشاور هم اهمیتی به این موضوع نمی دهد، در حالی که این خیانت به دانش آموز است!

۶) تربیت دانش آموزی توانا و خودآگاه

اگر تمامی موارد فوق رعایت شود و دانش آموز و مشاور کار خود را به درستی پیش ببرند، پس از گذشت مدت زمانی، دانش آموز به یک فرد آگاه و توانا تبدیل می شود و حتی خودش می تواند برای خودش برنامه ریزی کند.


مشاوره تحصیلی رایگان، واقعیت یا فریب؟!

برخی از موسسات و مراکز آموزشی برای اینکه بتوانند دانش آموزان بیشتری را برای مشاوره تحصیلی جذب کنند، از شعارهای تبلیغاتی همچون مشاوره تحصیلی رایگان و از این دست قبیل وعده ها استفاده می کنند. در ابتدا باید بگوییم که اکثر این موارد کاملا جنبه تبلیغاتی دارد و زمانی که شما برای گرفتن مشاوره تحصیلی رایگان با این موسسات تماس بگیرید، احتمالا به شما می گویند که ظرفیت این مشاوره پر شده است. اما ممکن است برخی از موسسات مشاوره رایگان یک هفته ای یا چند روزه را به شما بدهند تا در صورت رضایت برای ادامه کار، شما هزینه را پرداخت نمایید.


هزینه مشاوره تحصیلی چقدر است؟

هزینه مشاوره تحصیلی چقدر است؟ - مشاوره تحصیلی - قیمت مشاور تحصیلی

عوامل مختلفی در تعیین هزینه و قیمت مشاوره تحصیلی تاثیر گذار است. معمولا مشاوره ها به صورت ساعتی و یا نیم ساعت هستند. بدیهی است هر چه تایم مشاوره بیشتر باشد، هزینه مشاوره نیز بالاتر می رود. همچنین بسته به کیفیت و مهارت مشاور هزینه ها متفاوت است. پیشنهاد ما به شما این است که برای انتخاب مشاور، تنها قیمت را ملاک انتخاب قرار ندهید و موارد دیگر همچون کیفیت کار مشاور، نتایج دانش آموزان دیگر و سایر موارد را نیز در انتخاب مشاور تحصیلی ملاک قرار دهید.


بهترین مشاوره تحصیلی تهران، موسسه فرهنگی آموزشی موفقیت!

موسسه موفقیت یکی از موسسات فرهنگی آموزشی در تهران واقع شده در خیابان پاسداران است. در این موسسه شما می توانید از مشاوره تلفنی گرفته تا مشاوره حضوری و همچنین آنلاین داشته باشید و بدون هیچ محدودیت مکانی می توانید از خدمات مشاورین موسسه موفقیت بهره مند شوید. 

مشاوره تحصیلی حضوری

برای آن دسته از دانش آموزانی که تهران هستند و علاقه مند به دریافت خدمات مشاوره حضوری هستند، می توانید با هماهنگی و مراجعه به موسسه موفقیت از خدمات این موسسه بهره مند شوند.

مشاوره تحصیلی تلفنی

برای آن دسته از دانش آموزانی که در شهرستان ها زندگی می کنند و یا بنا به هر دلیلی تمایلی به مراجعه حضوری ندارند، می توانند با گرفتن وقت مشاوره تحصیلی تلفنی، دقیقا از همان امکانات و کیفیت مشاوره حضوری بهره مند شوند. 

مشاوره تحصیلی آنلاین

آن دسته از دانش آموزانی که نمی خواهند به صورت حضوری مراجعه نمایند و یا شرایطش را ندارند، اما در عین حال برای برقراری ارتباط بیشتر تمایل دارند که بتوانند صورت مشاوره را ببینید و به اصطلاح مشاوره Face to Face داشته باشند، می توانند از خدمات مشاوره تحصیلی آنلاین موسسه موفقیت بهره مند شوند.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از هزینه و قیمت مشاوره تحصیلی می توانید با شماره تلفن موسسه موفقیت (۲۲۸۹۱۸۴۰-۰۲۱) تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (2 امتیاز)