0
02122891840

تخمین رتبه تیزهوشان

تخمین رتبه تیزهوشان با دانستن فرمول محاسبه آن تا حد زیادی امکان پذیر است و شما می توانید با محاسبه تقریبی تراز خود، مدرسه ای که شانس قبولی در آن را دارید، بشناسید. امروز در این مطلب از سری مقالات موسسه آموزشی موفقیت قصد داریم شما را با نحوه تخمین رتبه تیزهوشان آشنا نماییم و سپس تراز قبولی تیزهوشان که برای هر مدرسه وجود دارد را با هم بررسی نماییم، پس اگر شما هم در آزمون تیزهوشان شرکت کرده اید و استرس اینکه آیا تیزهوشان قبول میشوید یا نه و اینکه اگر قبول شوید در کدام منطقه قبول خواهید شد، شما را دچار سردرگمی کرده است، تا انتها همراه ما باشید.


نحوه تخمین رتبه تیزهوشان چگونه است؟

نحوه تخمین رتبه تیزهوشان چگونه است؟ - تخمین رتبه تیزهوشان

هر ساله دانش آموزان زیادی برای پذیرفته شدن در مدارس تیزهوشان و مدارس برتر به رقابت می پردازند. اکثر دانش آموزان پس از برگزاری آزمون علاقه دارند که زودتر متوجه شوند نتیجه آن‌ها چه بوده است و در چه مدارسی امکان قبولی دارند؛ برای این موضوع حداقل باید چندین ماه منتظر بمانند تا نتایج از سوی سمپاد اعلام شود! اما اگر شما نحوه تخمین رتبه آزمون تیزهوشان را بدانید، به راحتی می توانید تراز خود را به دست آورده و از شانس قبولی خود در مدارس مختلف آگاه شوید.

منظور از تراز آزمون تیزهوشان چیست؟

قبل از اینکه به سراغ نحوه محاسبه رتبه تیزهوشان بریم لازم است شما را مفهوم تراز آزمون آشنا نماییم. در تعریف علمی و دقیق تراز آمده است که تابع ریاضی از اختلاف نمره داوطلب با میانگین جامعه آماری! به زبان ساده تر با توجه به عملکردی که در آزمون داشته اید، به شما یک تراز داده می شود و سپس برحسب آن تراز و تراز لازم برای قبولی در مدارس تیزهوشان، اگر نمره شما به مدرسه ای بخورد، می توانید وارد آن مدرسه بشوید. آزمون تیزهوشان دارای دو دفترچه ۶۰ سوالی است که در مجموع ۱۲۰ خواهد شد. اگر کسی بتواند به تمامی سوالات جواب درست دهد، ترازش ۱۰۰۰۰۰ خواهد شد. به ازاری هر سوالی که شما اشتباه جواب بدهید، تراز شما ۲۵۰۰ تا کم می شود و به ازای هر سوال بی پاسخ حدود ۱۲۰۰ تا از تراز شما کم خواهد شد. پس بنابراین شما پس از انتشار پاسخنامه کلیدی آزمون تیزهوشان می توانید تراز خود را تخمین بزنید و سپس با استفاده از آن قبولی خود را نیز تخمین بزنید.


حداقل تراز لازم برای قبولی در آزمون تیزهوشان چقدر است؟

با توجه به سطحی که هر مدرسه دارد، این تراز متفاوت است. همچنین در سال های مختلف نیز این آمار، با توجه به نتایج دانش آموزان ممکن است کمی تفاوت داشته باشد اما در سال ۱۴۰۱ تراز قبولی مدارس تیزهوشان استان تهران برای پسران و دختران به شرح زیر بوده است:

حداقل تراز لازم برای قبولی در مدارس تیزهوشان استان تهران (پسران)
نام مدرسه حداقل تراز لازم شهر
علامه حلی ۱ ۷۳۸۸۳ تهران
علامه حلی ۵ ۷۰۷۹۰ تهران
علامه حلی ۳ ۶۹۷۵۹ تهران
علامه حلی ۲ ۶۹۰۷۲ تهران
علامه حلی ۶ ۶۸۷۲۹ تهران
علامه حلی ۹ ۶۴۹۴۷ تهران
علامه حلی ۴ ۶۴۹۴۷ تهران
علامه حلی ۱۰ ۶۴۲۶۰ تهران
دارالفنون ۶۲۸۸۷ شهرقدس
دارالفنون ۶۲۸۸۷ شهریار
شهید بهشتی ۶۲۵۴۳ شهرری
علامه حلی ۷ ۶۱۱۶۸ تهران
شهید ستاری ۶۰۸۲۵ قرچک
شهید ستاری ۶۰۸۲۵ ورامین
علامه حلی ۵۰۸۵۹ ملارد

این آمار صرفا جهات اطلاع شما از تراز قبولی هاست و همانطور که گفتیم، این آمار مربوط به آزمون سال گذشته بوده و هر سال با تغییرات بسیار اندکی رو به رو می شود. حال بیایید به سراغ حداقل تراز لازم برای قبولی در تیزهوشان دخترانه را بررسی نماییم.

حداقل تراز لازم برای قبولی در مدارس تیزهوشان استان تهران (دختران)
نام مدرسه حداقل تراز لازم شهر
فرزانگان ۱ ۷۳۸۸۳ تهران
فرزانگان ۵ ۷۰۱۰۳ تهران
فرزانگان ۲ ۶۹۷۵۹ تهران
فرزانگان ۳ ۶۵۹۷۹ ملارد
فرزانگان ۶ ۶۵۲۹۲ تهران
فرزانگان ۴ ۶۴۹۴۷ تهران
فرزانگان ۸ ۶۴۶۰۵ تهران
فرزانگان ۶۴۲۶۰ شهریار
فرزانگان ۷ ۶۴۲۶۰ تهران
فرزانگان ۶۲۱۹۹ اسلام شهر
فرزانگان ۶۱۵۱۲ ورامین
فرزانگان ۶۱۵۱۲ پیشوا
فرزانگان زینب (س) ۶۰۱۳۷ شهرری
فرزانگان ۲ ۵۹۴۵۰ ملارد
فرزانگان شیخ مفید ۵۳۹۵۲ پاکدشت
فرزانگان ۴۸۴۵۴ دماوند
فرزانگان ۴۸۴۵۴ پردیس

چگونه تخمین رتبه تیزهوشان را انجام دهیم؟

برای تخمین رتبه تیزهوشان کافی است تعداد سوالات صحیح، غلط و نزده خود را بدانید. پس از محاسبه تراز حدودی خود می توانید آن را با قبولی های سال های گذشته و حداقل تراز لازم برای قبولی در تیزهوشان مقایسه نمایید تا متوجه شوید که در کدام مدرسه شانس قبولی دارید. البته در برخی از سایت ها نرم افزارهای تخمین رتبه و تراز نیز وجود دارد که می توانند کار شما را آسان تر نمایند.


شانس قبولی خود در آزمون تیزهوشان را افزایش دهید!

شانس قبولی خود در آزمون تیزهوشان را افزایش دهید - تخمین رتبه تیزهوشان - تخمین قبولی در مدارس تیزهوشان

معمولا اکثر دانش آموزانی که در آزمون تیزهوشان قبول می شوند، تلاش زیادی در این راه کرده اند. این تلاش حتی به مراتب برای تیزهوشان نهم به دهم بیشتر خواهد بود. پیشنهادی که ما برای شما داریم تا روند شما بهبود یابد و در مسیر آمادگی آزمون تیزهوشان بتوانید گام بردارید، استفاده از کلاس های نکته و تست تیزهوشان و همچنین مشاوره تحصیلی تیزهوشان به شما پیشنهاد داده می شود.

اگر شما جز آن دسته از دانش آموزانی هستید که خودتان با خواندن کتاب های تیزهوشان و تست زنی می توانید درس را یاد بگیرید، تنها مشاوره تیزهوشان که به شما برنامه درسی بدهد، برایتان کفایت می کند اما اگر با تدریس اساتید تیزهوشان و آموزش روش های تست زنی درس را بهتر یاد خواهید گرفت، حتما در کلاس های آمادگی تیزهوشان نیز شرکت نمایید.


تخمین قبولی تیزهوشان در موسسه موفقیت!

دانش آموزان ثبت نامی در کلاس های موسسه موفقیت در سال گذشته موفق شدند، آمار بسیار خوبی را از خود به جای بگذارند. دانش آموزان ششم به هفتم که در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم شرکت کرده بودند حدود ۹۲ درصد قبولی و دانش آموزان پایه نهم به دهم که در آزمون تیزهوشان نهم به دهم شرکت کرده بودند حدود ۷۰ درصد قبولی داشته اند. با تخمین قبولی تیزهوشان در موسسه موفقیت پیس بینی می شود که این آمار امسال نیز در همین حدود باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن مجموعه موفقیت تماس حاصل فرمایید. (۲۲۸۹۱۸۴۰-۰۲۱)

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.