در قرن جدید از وبسایت جدید موسسه آموزشی موفقیت رونمایی شد.
0
02122891840

ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم

مدارس استعداد های درخشان یا همان تیزهوشان هر ساله به منظور جذب دانش آموزان برتر و نخبه اقدام به برگزاری آزمون تیزهوشان در دو مقطع ششم و نهم می کند. دانش آموزانی که قصد شرکت در آزمون تیزهوشان را دارند، می بایست در موقع مقرر در سایت اعلام شده ثبت نام نمایند. امروز قصد داریم به طور تخصصی در مورد ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم و مسائل پیرامون آن نکات بسیار مهمی را با شما در میان بگذاریم پس تا انتها با را دنبال کنید.


مدارس تیزهوشان چه مزیتی نسبت به سایر مدارس دارند؟

ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم - مدارس تیزهوشان چه مزیتی نسبت به سایر مدارس دارند؟
اگر بخواهیم مدارس تیزهوشان را با سایر مدارس دولتی، نمونه دولتی و غیرانتفاعی مقایسه بکنیم باید بگوییم که مدارس تیزهوشان از همه این مدارس جایگاه بالاتری دارند. که در زیر به صورت مجزا این مقایسه صورت گرفته است.

مقایسه مدارس تیزهوشان با مدارس دولتی

مدارس تیزهوشان با توجه به اینکه از دانش آموزان یک آزمون ورودی نسبتا سخت می گیرند، تمام دانش آموزانی که در مدرسه تحصیل می کنند، از سطح علمی بالایی برخوردار اند و به همین دلیل دبیران با سطح علمی بالا در مدارس تیزهوشان تدریس می کنند. همچنین با توجه به اینکه در مدارس تیزهوشان از همان ابتدا با دانش آموزان فراتر از کتاب کار می کنند دانش آموزان به خوبی برای کنکور آماده می شوند.
اما در مدارس دولتی قضیه کاملا فرق می کند. دانش آموزان اصلا یک دست نیستند و با توجه به اینکه بدون آزمون ثبت نام کرده اند از سطح های مختلفی بهره مند هستند. دبیران مدارس دولتی نیز معمولا دبیران متوسطی هستند و با توجه به سطح کلاس فقط در حد کتاب می توانند با دانش آموزان کار کنند.

مقایسه مدارس تیزهوشان با نمونه دولتی

در مدارس نمونه دولتی شرایط کمی با مدارس دولتی متفاوت است. معمولا سطح مدارس نمونه دولتی یک سطح از مدارس تیزهوشان پایین تر است اما با توجه به اینکه در مدارس نمونه دولتی هم از دانش آموزان آزمون گرفته می شود، دانش آموزان از سطح خوبی برخوردار هستند. اما همانطور که احتمالا می دانید آزمون نمونه دولتی راحت تر از آزمون تیزهوشان می باشد و بنابراین قبولی در مدارس نمونه دولتی راحت تر می باشد.

مقایسه مدارس تیزهوشان با غیرانتفاعی

مدارس غیرانتفاعی را می توان به دو نوع مدرسه تقسیم کرد. مدارس غیرانتفاعی برتر و مدارس غیرانتفاعی معمولی. مدارس غیرانتفاعی برتر که معمولا مشهور هستند و شرایط خاصی برای ثبت نام دارند. این مدارس از دبیران خوبی استفاده می کنند و بعد از مدارس تیزهوشان آن ها را می توان در رده دوم مدارس برتر قرار دارد. اما مشکلی که وجود دارد هزینه های گزاف و سرسام آور این مدارس است که گاهی تا صد ها میلیون می رسند.

نتیجه گیری

با توجه به سطح علمی بالا و کیفیت آموزشی مدارس تیزهوشان و هزینه بسیار کمتر به نسبت مدارس غیرانتفاعی بهترین گزینه برای تحصیل هستند، پس تمام تلاش تان را بکنید تا در یکی از مدارس تیزهوشان قبول شوید.


زمان ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۰-۱۴۰۱

زمان ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم 1400-1401
زمان ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم معمولا در اواسط ماه فروردین می باشد. البته معمولا این زمان تمدید می شود. به عنوان مثال در سال گذشته ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم از تاریخ ۱۱ فروردین تا ۲۵ فروردین ادامه داشت. اما به دلیل استقبال زیاد متقاضیان این تاریخ یک مرتبه تا ۳۱ فروردین و بار دیگر تا ۳ اردیبهشت تمدید شد.


نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۰-۱۴۰۱

دانش آموزان داوطلب برای شرکت در آزمون تیرهوشان نهم می بایست در تاریخ اعلام شده به نشانی اینترنتی azmoon.medu.ir مراجعه نموده و اقدام به ثبت نام نمایید. در این مرحله اطلاعات دانش آموز و محل تحصیل و همچنین اطلاعات شخصی دانش آموزان دریافت می شود. در مرحله بعد نیز شما می بایست اولویت ها مدارسی که قصد دارید در آن تحصیل نمایید را وارد نمایید. پس از انجام این مراحل شما باید هزینه آزمون را پرداخت نمایید تا ثبت نام شما کامل شود. در پایان به شما یک کد رهگیری داده می شود که پیشنهاد می کنیم آن را پرینت کرده و یا از آن عکس بگیرید.


زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۰-۱۴۰۱

کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان نهم معمولا حدود یک هفته تا ده روز پیش از بر روس سایت azmoon.medu.ir قرار می گیرد که در آن حوزه امتحان، شماره صندلی و اطلاعیه های مهم در خصوص آزمون تیزهوشان نوشته شده است. حتما موارد نوشته شده در کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان را به دقت مطالعه کنید تا مشکلی برای شرکت در امتحان تیزهوشان برایتان به وجود نیاید.


چگونه در مدارس تیزهوشان قبول شویم؟

ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم - چگونه در مدارس تیزهوشان قبول شویم؟
قبولی در مدارس تیزهوشان کار نسبتا دشواری می باشد و نیازمند تلاش و کوشش زیادی می باشد. برای قبولی در تیزهوشان نهم باید علاوه بر تسلط بر جزوه و کتاب مدرسه، بر سطح بالاتری از کتاب نیز مسلط باشید. آزمون تیزهوشان دهم با توجه به اینکه ظرفیت کمتری از تیزهوشان هفتم دارد و همچنین تعداد دانش آموزان داوطلب تیزهوشان نهم به دهم بیشتر می باشد، قبولی در آزمون تیزهوشان نهم به دهم سخت تر از آزمون تیزهوشان ششم به هفتم می باشد و باید تلاش بیشتری کنید. بهترین راهکار برای قبولی در مدارس تیزهوشان شرکت در کلاس های آمادگی آزمون تیزهوشان می باشد. همچنین حل سوالات تیزهوشان ششم نهم سال های گذشته نیز به شما کمک شایانی می کند.


کلاس آمادگی آزمون تیزهوشان نهم کجا بریم؟

موسسه موفقیت در سال های گذشته جز بهترین کلاس آمادگی تیزهوشان در کشور بوده است که آمار قبول شدگان به خوبی این مطلب را تصدیق می کند. کلاس های آمادگی تیزهوشان موسسه موفقیت شامل تمامی سر فصل های آزمون تیزهوشان به علاوه مشاوره و برنامه ریزی و همچنین آزمون های شبیه ساز می باشد. این امکانات دقیقا همان چیزی است که دانش آموزان برای قبولی در آزمون تیزهوشان نیاز دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره های آمادگی تیزهوشان می توانید با شماره های موسسه موفقیت تماس حاصل فرمایید. (تلفن: ۰۲۱۲۲۸۹۱۸۴۰ – ۰۲۱۲۲۸۷۱۴۹۶)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.