0
02122891840

سوالات و پاسخنامه آزمون تیزهوشان ششم و نهم ۱۴۰۱

اگر شما هم قصد شرکت در آزمون تیزهوشان را دارید، قبل از شرکت در آزمون حتما نمونه سوالات تیزهوشان سال های گذشته را مرور کنید. امروز قصد داریم اطلاعاتی در مورد نمونه سوالات تیزهوشان و نحوه پاسخ دهی به آن ها و دیگر موارد از این دست را در اختیار شما قرار دهیم، پس حتما تا انتها همراه ما باشید.


سوالات تیزهوشان در چه سطحی می باشند؟

سوالات تیزهوشان در چه سطحی می باشند؟ - سوالات تیزهوشان

آزمون تیزهوشان در دو مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم برگزار می شود. سطح آزمون تیزهوشان در هر دو مقطع بالاتر از سطح کتاب می باشد و قبولی در آن نیازمند تلاش فراوان می باشد. اگر تمایل به تحصیل در مدارس تیزهوشان را دارید، به شما توصیه می کنیم از پایه ششم اقدام نمایید، زیرا قبولی در این پایه به مراتب راحت تر از قبولی در تیزهوشان نهم می باشد. در ادامه سوالات تیزهوشان ششم به هفتم و سوالات تیزهوشان نهم به دهم را مورد بررسی قرار می دهیم. برای قبولی در تیزهوشان باید چند درصد بزنیم


نمونه سوالات تیزهوشان ششم به هفتم، مسیری هموارتر و آسان تر!

همانطور که بالاتر اشاره کردیم قبولی در آزمون سمپاد در پایه ششم به مراتب راحت تر از قبولی در پایه نهم می باشد. دلیل این امر ظرفیت بیشتر مدارس در پایه ششم می باشد. نکته مهم در مورد مدارس تیزهوشان در مقطع متوسطه اول این می باشد که اگر شما در این مدارس پذیرفته شوید و معدل لازم را در پایه های هفتم، هشتم و نهم کسب کنید، به طور مستقیم و بدون آزمون مجدد به مدارس تیزهوشان در مقطع متوسطه دوم راه پیدا خواهید کرد. موضوعی که کار دانش آموزان ششم را کمی دشوار می کند این مورد است که از حدود سه چهار سال گذشته نوع آزمون تیزهوشان متفاوت شد و دیگر هیچ سوال مستقیمی از کتاب درسی مطرح نمی شود. ازین رو دانش آموزان علاوه بر تسلط کامل بر کتاب باید سطح بالاتر از کتاب را نیز یاد بگیرند. در جدول زیر نمونه سوالات تیزهوشان ششم به هفتم در سال های گذشته را برایتان گرد آوری کرده ایم که شما به راحتی می توانید آن ها را دانلود نمایید.

 سوالات آزمون ششم به هفتم مدارس تیزهوشان 
سال تحصیلی دفترچه شماره ۱ دفترچه شماره ۲ پاسخنامه
۹۵ – ۹۶  دفترچه استعداد تحلیلی دفترچه استعداد تحصیلی کلید آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۹۶ – ۹۵
۹۶ – ۹۷  دفترچه استعداد تحلیلی دفترچه استعداد تحصیلی کلید آزمون تیزهوشان هفتم ۹۷ – ۹۶
۹۷ – ۹۸  دفترچه استعداد تحلیلی کلید سوالات آزمون تیزهوشان هفتم ۹۸ – ۹۷
۹۹ – ۹۸ دفترچه استعداد تحلیلی  دفترچه استعداد تحلیلی ۲ کلید آزمون تیزهوشان هفتم ۹۸ – ۹۹
۱۴۰۰ – ۹۹ دفترچه استعداد تحلیلی دفترچه استعداد تحلیلی ۲ کلید سوالات آزمون تیزهوشان هفتم ۹۹ – ۱۴۰۰
۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ دفترچه استعداد تحلیلی  دفترچه استعداد تحلیلی ۲ کلید آزمون تیزهوشان هفتم ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱

سوالات تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱-۱۴۰۲

آزمون تیزهوشان ششم به هفتم در روز ۲۶ خرداد ماه سال ۱۴۰۱ برگزار شد. این آزمون همانند سال‌های گذشته دو دفترچه داشت که هر کدام شامل ۶۰ سوال بودند. در زیر لینک دانلود سوالات تیزهوشان هفتم ۱۴۰۱-۱۴۰۲ برای شما قرار داده شده است که همراه با کلید آزمون می توانید آن را دریافت نمایید.

دفترچه ۱ سوالات تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱-۱۴۰۲
دفترچه ۲ سوالات تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱-۱۴۰۲
کلید آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱-۱۴۰۲

سوالات تیزهوشان ششم به هفتم چگونه است؟

حال قصد داریم سوالات تیزهوشان ششم را تشریح نماییم. همانطور که گفتیم سوال مستقیمی از داخل کتاب طرح نمی شود و دانش آموزان باید به سطح بالاتری از کتاب مسلط باشند. سوالات این آزمون در سال های قبل به صورت دو دفترچه استعداد تحلیلی و تحصیلی در اختیار داوطلبان قرار می گرفت. آزمون استعداد تحلیلی، هوش دانش آموز و قدرت تحلیل او را بررسی می کرد و آزمون استعداد تحلیلی شامل دروس قرآن، تعلیمات دینی و اخلاق، فارسی، مطالعات اجتماعی، تفکّر و پژوهش، علوم تجربی و ریاضیات می باشد. اما از سال ۹۷ شیوه طرح سوالات تغییر کرد و دیگر خبری از دروس فوق نمی باشد و آزمون فقط شامل استعداد تحلیلی می باشد و همین موضوع سبب افزایش نیاز داوطلبان به کلاس های آمادگی آزمون تیزهوشان، شد. شما می توانید با شرکت در کلاس تیزهوشان ششم به هفتم گام بزرگی را برای موفقیت در آزمون تیزهوشان بردارید.


نمونه سوالات تیزهوشان نهم به دهم، نیاز به تلاش مضاعف!

اگر در پایه ششم موفق به قبولی در تیزهوشان نشدید و یا در آزمون شرکت نکردید، هنوز هم فرصت جبران دارید! در پایان متوسطه اول یعنی در پایه نهم، بار دیگر آزمون تیزهوشان برگزار می شود. این آزمون برخلاف آزمون تیزهوشان پایه ششم، از مباحث درسی و داخل کتاب می باشد، اما سطح آن بالاتر از کتاب است.

 سوالات آزمون نهم به دهم مدارس تیزهوشان 
سال تحصیلی دفترچه شماره ۱ دفترچه شماره ۲ پاسخنامه
۹۷ – ۹۸  دفترچه استعداد تحلیلی پاسخنامه تشریحی آزمون تیزهوشان نهم ۹۸ – ۹۷
۹۹ – ۹۸ دفترچه استعداد تحلیلی دفترچه استعداد تحصیلی کلید آزمون تیزهوشان نهم ۹۸ – ۹۹
۱۴۰۰ – ۹۹ دفترچه استعداد تحلیلی دفترچه استعداد تحصیلی کلید آزمون تیزهوشان نهم ۹۹ – ۱۴۰۰
۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ دفترچه استعداد تحلیلی  دفترچه استعداد تحصیلی کلید آزمون تیزهوشان نهم ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱

سوالات تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۱-۱۴۰۲

آزمون تیزهوشان نهم به دهم در روز ۲۷ خرداد ماه سال ۱۴۰۱ برگزار شد. این آزمون همانند سال‌های گذشته دو دفترچه داشت که هر کدام شامل ۵۰ سوال بودند. در زیر لینک دانلود سوالات تیزهوشان دهم ۱۴۰۱-۱۴۰۲ برای شما قرار داده شده است که همراه با کلید آزمون می توانید آن را دریافت نمایید.

سوالات استعداد تحلیلی تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۱-۱۴۰۲ کلید آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۱-۱۴۰۲
سوالات استعداد تحصیلی تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۱-۱۴۰۲ آزمون تعلیمات ادیان الهی تیزهوشان دهم ۱۴۰۱-۱۴۰۲

سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم چگونه است؟

سوالات تیزهوشان پایه نهم به دهم در دو دفترچه در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. دفترچه شماره یک، دفترچه استعداد تحلیلی می باشد که قدرت تحلیل و هوش تصویری دانش آموزان را می سنجد. دفترچه دوم، دفترچه استعداد تحصیلی می باشد که مربوط به دروس قرآن و معارف، زبان و ادبیات فارسی، مطالعات اجتماعی، علوم تجربی و ریاضیات می باشد. با توجه به اینکه سطح آزمون بالاتر از کتاب و جزوه مدرسه ممی باشد، پیشنهاد می کنیم برای قبولی در تیزهوشان نهم به دهم حتما در کلاس های آمادگی آزمون شرکت نمایید.


لو رفتن سوالات آزمون تیزهوشان، از شایعه تا واقعیت!

لو رفتن سوالات آزمون تیزهوشان، از شایعه تا واقعیت! - سوالات تیزهوشان

هر ساله یکی دو روز مانده به برگزاری آزمون سمپاد، در کانال ها و گروه های مختلف، اخباری مبنی بر لو رفتن سوالات تیزهوشان و یا خرید و فروش سوالات تیزهوشان مطرح می شود که معمولا تمامی آن ها کلاهبرداری می باشد و پس از گرفتن مبلغی از شما دیگر پاسخگو نخواهند بود. سال گذشته نیز این موضوع مطرح شد که عبدالرسول عمادی، رئیس مرکز سنجش آموزش وزارت آموزش و پرورش، در این باره گفت: مسئولیت امنیت امتحانات با حراست وزارت آموزش و پرورش می باشد و در ضمن تا الان گزارش موثقی از لو رفتن سوالات آزمون تیزهوشان به دست ما نرسیده است.


شرکت در کلاس های آمادگی آزمون تیزهوشان، پلی برای رسیدن به موفقیت

هر ساله موسسه موفقیت در دو پایه ششم به هفتم و همچنین نهم به دهم، اقدام به برگزاری کلاس های آمادگی آزمون تیزهوشان به صورت تخصصی می کند. این کلاس ها با استفاده از بهترین دبیران متخصص در حوزه تیزهوشان برگزار می شوند که آمار درخشان قبولی ها که بیش از ۹۰ درصد می باشد، گواه این مورد است.

️ سوالات آزمون تیزهوشان در چه تاریخی منتشر می شوند ؟

هر ساله سوالات تیزهوشان چند روز بعد از برگزاری آزمون منتشر می شوند.

️ دلیل اهمیت مطالعه سوالات آزمون تیزهوشان سال های قبل چیست ؟

با مطالعه سوالات سال های گذشته شما با نحوه و سطح سوالات آشنا خواهید شد.

 

5/5 - (3 امتیاز)
دیدگاه کاربران
 • مهرسا 4 تیر 1401

  سلام
  سطح سوالات تیزهوشان امسال نسبت به سال های قبل چطور بود؟

  • movafaghiat 4 تیر 1401

   سلام اگر منظورتون از سطح سوالات، درجه سختی اونهاست، باید خدمتون عرض کنم که تقریبا مشابه سال های قبل بوده و دانش آموزانی که در کلاس‌های تیزهوشان موسسه موفقیت ثبت نام کرده بودند اکثر سوالات براشون آشنا بوده و درصد خوبی زدن

 • مهدی 31 تیر 1401

  سلام من در آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ در شهر تبریز شرکت و از دفترچه اول ۶۰.۹۱ درصد و از دفترچه دوم ۷۸.۳۳ درصد و تراز کل ۶۶.۷۲۴ می باشد آیا امکان قبولی در اولویت های ۵-۳-۴در مدارس تیزهوشان تبریز می باشد یانه ؟ ممنون

  • movafaghiat 31 مرداد 1401

   درود بر شما، قبولی شما بسته به عملکرد سایر شرکت کنندگان دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.