0
02122891840

کتاب‌های درسی پایه دهم

چگونگی کتاب‌های درسی پایه دهم همواره موجب ایجاد دغدغه در ذهن دانش آموزان پایه دهم می‌گردد. با شروع سال دهم که اولین سال کنکور محسوب می‌شود. همه دانش‌آموزان درگیر انتخاب تصمیم سرنوشت ساز خود می‌شوند. این مسئله انتخاب رشته یکی از مشغله‌های فکری والدین هم محسوب شده است. زیرا دانش آموزان با گرفتن این تصمیم شروع به ساخت مسیر آموزشی خود در تمام طول عمرشان می‌کنند.

آموزشگاه موفقیت با تحقیق در رابطه با کیفیت کتب درسی آموزشی و بررسی میزان رضایت دانش آموزان کنکوری از کتاب‌های درسی این مقاله را برای شما فراهم کرده است. مطالعه این مقاله به شما در شناخت تفاوت و شباهت کتاب‌های آموزشی انواع رشته‌ها کمک می‌کند. در ادامه برای اطلاع از محتوای کتب درسی پایه دهم رشته‌های مختلف با ما همراه باشید.


بررسی کتاب‌های درسی پایه دهم و چالش‌های پایه دهم

چالش‌های درسی و غیر درسی پایه دهم

کتاب‌های درسی پایه دهم به علت تخصصی و هدفمند شدن رشته انتخابی بسیار دشوارتر و سخت‌تر از سایر سال‌های تحصیلی هستند. از همین رو ممکن است روی ذهنیت دانش‌آموزان نسبت به رشته انتخابی‌شان تاثیر بگذارد. البته این مسئله بیشتر برای افرادی که تحت تاثیر نظرات دیگران انتخاب رشته کرده‌اند، پیش می‌آید. زیرا آنها بدون در نظر گرفتن استعداد و علاقه خود اقدام به انتخاب رشته تحصیلی خود کرده‌اند.

در مقابل کتاب‌های درسی کلاس دهم با وجود سختی‌هایی که دارد. برای دانش‌آموزانی که با علاقه رشته تحصیلی خود را انتخاب کرده‌اند. بسیار شیرین و دلپذیر هست. آنها با علم به سختی‌های مسیر خود وارد آن رشته می‌شوند. به همین دلیل حتما موفق می‌شوند.

کتاب‌های درسی پایه دهم شامل دروس پیش‌نیازی هستند. که بدون یادگیری کامل این دروس دانش‌آموزان در پایه‌های یازدهم و دوازدهم به مشکل بر‍ خواهند خورد. به همین دلیل همه‌ی دانش‌آموزان باید در همان ابتدای سال با مشاوره و در نظر گرفتن استعداد و علاقه خود اقدام به مسیر تحصیلی خود کنند. زیرا در صورتی که رشته متفاوت از شخصیت خود را انتخاب کنند. دیگر امکان بازگشت به عقب را ندارند.


کتب درسی مشترک رشته های متفاوت تجربی، ریاضی و انسانی

تمام دانش‌آموزان پس از انتخاب رشته تخصصی خود پا به مسیر جدیدی در زمینه آموزشی می‌گذارند. همانطور که گفتیم پایه دهم، پایه تخصصی و سختی برای تمام رشته‌های درسی هست. اما باید توجه داشت که برخی از کتاب‌های درسی پایه دهم در همه‌ی رشته‌ ها مشترک هستند. در ادامه به معرفی کتاب‌های آموزشی مشترک بین رشته های تجربی، انسانی و ریاضی خواهیم پرداخت:

کتاب فارسی ۱ پایه دهم

این کتاب در رابطه با مسائل ادبی و متون ادبی نگارش شده است. کتاب فارسی ۱ پایه دهم علاوه بر متون ادبی شامل معانی واژه، شرح و تفسیر اشعار و جملات ادبی، آرایه های ادبی و همچنین معرفی نویسنگان و شاعران می‌پردازد. کتاب فارسی پایه دهم پیوند دهنده دانش‌آموزان با سرگذشت ادبی نیاکان و گذشتگان کشور ایران است.

کتاب عربی ۱ پایه دهم

کتاب عربی ۱ پایه دهم از کتاب‌های مشترک تمام رشته‌های تحصیلی هست. یادگیری عربی به علت ادغام با زبان و ادبیات فارسی کمی دشوار و سخت هست. همچنین یادگیری این درس نیازمند تکرار و تمرین پیوسته دارد. از علل اصلی یادگیری این زبان، این است که زبان قرآن و احادیث دین ما هست.

کتاب انگلیسی پایه دهم

از دیگر کتب درسی پایه دهم که به صورت مشترک مورد استفاده قرار می‌گیرد. کتاب انگلیسی پایه دهم هست. یادگیری زبان انگلیسی در همه جای جهان از اهمیت بالایی برخوردار هست. از آنجایی که زبان انگلیسی یک زبان بین المللی هست آموزش آن بسیار ضرروی است.

 دین و زندگی، کتاب‌های درسی پایه دهم

این کتاب در تمام دوره های تحصیلی بین همه رشته ها مشترک هست. محتوای این کتاب در رابطه با مسائل دینی و اسلامی هست. از آنجایی که همه‌ی دانش‌آموزان باید در رابطه با مسائل دینی و احادیث آشنایی داشته باشند. به همین دلیل این کتاب به صورت یک شکل در همه رشته‌ها آموزش داده می‌شود.

کتاب‌های درسی پایه دهم که در بالا گفته شده است. از مهم‌ترین کتاب‌های مشترک پایه دهم هستند. البته در پایه دهم کتاب‌هایی همچون جغرافیا، کارگاه کارآفرینی و تولید، هنر، نگارش و تفکر و سواد رسانه هم به صورت مشترک تدریس می‌شوند. البته ناگفته نماند که کتاب عربی تنها در سال دهم به صورت مشترک تدریس داده می‌شود و در پایه یازدهم و دوازدهم به صورت اختصاصی برای رشته انسانی تدریس می‌شود.

همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم. سال دهم اولین سال تخصصی شدن دروس برای رشته‌های مختلف ریاضی، تجربی و انسانی هست. تمامی رشته‌ها علاوه بر کتاب‌های مشترک دارای برخی کتاب تخصصی نیز هستند. که تنها مختص رشته تحصیلی خود آنها هست.


کتاب‌های درسی پایه دهم مختص رشته ریاضی و فیزیک

دروس رشته ریاضی فیزیک همانطور که از نامش مشخص هست به صورت تخصصی در زمینه ریاضی و فیزیک هستند. یعنی کتاب درسی ریاضی، هندسه و فیزیک پایه دهم رشته ریاضی به صورت جداگانه به دانش‌آموزان این رشته تدریس می‌شوند. با توجه به مطالب عظیم و گسترده‌ای که در رشته ریاضی وجو دارد. کتب درسی پایه دهم این رشته به مراتب سخت‌تر از رشته های دیگر نظزی هست.


کتب درسی اختصاصی رشته تجربی

حجم مطالب کتاب‌های درسی پایه دهم در مقایسه با دوره اول متوسطه بسیار بیشتر است. موفقیت در کنکور در گرو فهم کامل مطالب درسی پایه دهم به بعد هست. به دلیل مرتبط بودن مطالب درسی تمام پایه‌ها یادگیری مفاهیم از پایه لازم و ضروری هست. دروس اختصاصی رشته تجربی شامل کتاب‌های زیست و شیمی هست.


کتاب‌های درسی پایه دهم مختص رشته انسانی

رشته انسانی به جز کتاب‌های عمومی در هیچ یک از کتاب‌ها با دیگر رشته ها مشترک نیست. رشته انسانی دارای دروس تخصصی عربی، تاریخ، منطق، جغرافیا و جامعه شناسی است. بیشتر دروس انسانی به صورت تئوری هستند. رفتن به این رشته نیازمند هوش و صبر بسیاری خواهد بود.


تاثیر کلاس تست و نکته در موفقیت دانش آموزان برای آزمون نهایی و نتیجه کنکور

تاثیر شگفت انگیز کلاس نکته تست پایه‌ی دهم و یازدهم

از آنجایی که تنها مطالعه کتب درسی برای قبولی و گرفتن نتیجه خوب در کنکور کافی نیست. از همین رو به منظور موفقیت در کنکور باید از همان ابتدای پایه دهم شروع به تست زنی کرد. استفاده از کلاس های تست و کنکور موجب تثبیت کامل مفاهیم در ذهن دانش آموزان می‌گردد. آنها با شرکت در کلاس نکته تست پایه دهم از همان ابتدا در جو تست زنی قرار می‌گیرند. همین امر موجب کم شدن استرس آنها تا زمان کنکور و همچنین آشنایی با نحوه سوالات کنکوری می‌گردد.


سخن آخر

آموزشگاه موفقیت به منظور پیشرفت و هدفمند شدن مسیر دانش‌آموزان کنکوری کلاس‌هایی را برای یادگیری نکات تستی برای پایه دهم و یازدهم برگزار می‌کند. محتوای اصلی این کلاس‌ها بسیار پیشرفته‌تر از محتوایی هست که در مدارس تدریس می‌شود. این امر علاوه بر یادگیری پیشرفته مطالب برای کنکور موجب بالا رفتن سطح درسی دانش‌آموز در مدرسه نیز می‌شود. تدریس این کلاس‌ها از روی جزوه‌ای که ابتدای دوره به دست دانش‌آموز داده شده است، صورت می‌گیرد.

امیدواریم این مطالب در رابطه با کتاب‌های درسی پایه دهم برای شما مفید بوده باشد. در صورتی که مشتاق به کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با کلاس نکته تست پایه دهم و یازدهم موسسه موفقیت هستید. می‌توانید با شماره تلفن موسسه موفقیت تماس حاصل فرمایید. (۰۲۱۲۲۸۹۱۸۴۰)

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.